Kwadratowy LG Vu 3 ze Snapdragonem 800 oficjalnie

LG wciąż ma nadzieję, że smartfony z ekranami o proporcjach 4:3 spodobają się użytkownikom. Firma właśnie zaprezentowała trzeci model z serii Vu, który ma naprawdę mocną specyfikację.

Pierwszy Swift Vu promowany był jako konkurencja dla Galaxy Note’a, a na polskim rynku skończył jako pilot dodawany do telewizorów LG. Wynikało to z bardzo późnego wprowadzenia komórki do naszego kraju i dość niestandardowej konstrukcji, która odstraszała użytkowników. Nie oznacza to jednak, że urządzenie było całkowicie nieudane.

Optimus Vu cieszył się sporą popularnością na koreańskim rynku, na którym pojawił się również jego następca. Teraz LG wprowadza kolejny model z tej serii, który nie nosi już nazwy Optimus/Swift. LG Vu 3 to połączenie stylistyki G2 (i modeli Samsunga), nietypowego formatu wyświetlacza poprzedników i bardzo mocnej specyfikacji.

Reklama

Wyposażenie obejmuje nietypowy 5,2-calowy ekran IPS o formacie 4:3. Pracuje on w rozdzielczości 1280 x 960 pikseli, co daje całkiem sensowne zagęszczenie pikseli na poziomie 308 PPI. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, sparowany z grafiką Adreno 330 (z zegarem 450 MHz). Vu 3 obsługuje łączność LTE-Advanced, która jest mocno promowana na rynku koreańskim.

Najnowszy smartfon ma również 2 GB pamięci RAM, kamerkę 2,1 Mpix do wideorozmów oraz aparat główny 13 Mpix z diodową lampą błyskową. Niestety, producent nie ujawnił, czy - tak jak ten z G2 - jest on wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Nowy Vu ma działać pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean, wzbogaconego m.in. o autorski tryb gościnny i funkcję KnockOn, pozwalającą na wybudzanie i blokowanie telefonu poprzez dwukrotne stuknięcie w ekran.

LG zadbało również o rysik, który umożliwi wprowadzenie odręcznych notatek, rysowanie czy szkicowanie. Nie zapowiada się jednak, aby firma wprowadziła bardziej rozbudowane funkcje, które pozwoliłyby zbliżyć się pod względem obsługi rysika do serii Galaxy Note Samsunga. Nie zabraknie też innych popularnych dodatków LG, w tym m.in. covera QuickView.

Vu 3 na koreańskim rynku ma się pojawić już 27 września. Jego cena nie została jeszcze ujawniona. Nie wiadomo również nic o dostępności komórki w innych częściach świata i - patrząc na historię poprzedników - pewnie szybko się to nie zmieni.

Mateusz Żołyniak

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama