LG planuje kolejne modele serii Nexus?

Smartfon Nexus 4 cieszy się bardzo dużą popularnością i nic w tym dziwnego: łączy niezłe parametry z bardzo atrakcyjną ceną. Urządzenie niełatwo jednak kupić.

Na początku tygodnia mówiło się nieoficjalnie, że problemy z dostępnością Nexusa 4 wynikają z tego, że LG wstrzymało jego produkcję. Nie ma się jednak czym martwić, bo koncern prawdopodobnie przygotowuje się już do budowania kolejnych urządzeń przy współpracy z gigantem z Mountain View.

Przedstawiciel koncernu rozmawiając z azjatycką prasą zapewnił, że produkcja Nexusa 4 przebiega zgodnie z planami w fabryce Pyeongtaek, znajdującej się na terenie Korei Południowej. Jednoznacznie zdementował więc jakiekolwiek kłopoty z dostawami.

Reklama

Sprawa nie jest jednak tak oczywista, gdy spojrzymy na nią z perspektywy wyszukiwarkowego giganta. Jak tłumaczył ostatnio przedstawiciel Google: "Dostawy od producentów są skąpe i nieregularne".

Wyraźnie więc widać, że któraś ze stron mija się z prawdą. Biorąc pod uwagę, że użytkownicy rzeczywiście alarmują o problemach ze zdobyciem Nexusa 4, zdecydowanie łatwiej uwierzyć w wersję Google. Czy więc oznacza to również, że LG pracuje nad kolejnymi Nexusami? Być może również dostawy Nexusów 4 uzależnione są również od produkcji bliźniaczego modelu LG Optimus (Swift) G, w którym wykorzystywane są te same topowe ekrany True IPS Plus i czterordzeniowe układy Snapdragon S4 Pro.

Adrian Nowak

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Google | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy