LG Vu III chce stawić czoła potędze Samsunga Galaxy Note III

Samsung ze swoim phabletem Galaxy Note 3 jest zdecydowanym liderem w tej kategorii urządzeń, ale od dłuższego czasu Koreańczykom po piętach depcze LG ze swoim charakterystycznym modelem Vu, który prawdopodobnie niedługo również zostanie zaprezentowany w trzeciej odsłonie.

W zeszłym roku LG przedstawiło nieszablonową słuchawkę Vu z wyświetlaczem charakteryzującym się formatem obrazu 4:3, czyli prawie kwadratowym. Od razu znalazła się spora grupa osób, której najzwyklej w świecie nie przypadło do gustu takie rozwiązanie. W międzyczasie wyszła druga edycja tego urządzenia i również ona spotkała liczne nieprzychylne. Niemniej jednak Koreańczycy idą za ciosem i najprawdopodobniej niedługo ujrzymy nowego konkurenta dla Galaxy Note 3.

Plotki o LG Vu III pojawiły się w sieci dzięki informacjom dostępnym bezpośrednio od koreańskiego źródła. W przeciekach znajdziemy między innymi następującą specyfikację tego charakterystycznego phabletu:

Reklama

- 5,2-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 1280×960;
- układ Snapdragon 800;
- aparat z 13MPx matrycą.

Jak widać po rozdzielczości wyświetlacza, LG nie zrezygnowało z niemalże kwadratowego urządzenia, ale dodatkowo wyposażyło je w najbardziej wydajny układ Qualcomma. To jednak wydaje się za mało, aby stawić czoła Samsungowi, więc LG postanowiło zawalczyć ceną, która ma być niższa w stosunku do Note’a 3 o blisko 600zł.

Prezentacja Vu III ma się odbyć pod koniec bieżącego miesiąca, przed koreańską premierą phabletu Samsunga, która ma mieć miejsce 25. września.

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy