Microsoft jest zdecydowany produkować swoje smartfony

- Jeśli producenci nie będą zainteresowani budową smartfonów z Windows Phone, to my się tym zajmiemy – powiedział Satya Nadella, prezes firmy Microsoft.

W wywiadzie udzielonym po wystąpieniu na Worldwide Partner Conference Satya Nadella uspokoił fanów mobilnego Windowsa, że Microsoft jest zdecydowany zająć się produkcję smartfonów, jeśli inni producenci nie będą tym zainteresowani. Dosłownie kilka dni wcześniej okazało się, że amerykańska firma zamierza skupić się na trzech kategoriach produktów - tanich, biznesowych i flagowcach z najwyższej półki.

Nadella wspomniał także o ogromnej roli uniwersalnych aplikacji, które zakupione w sklepie na komputerze będą działać również na smartfonie i tablecie. Windows 10 ułatwi dostęp do aplikacji i zachęci do zakupów. Cel jest taki, aby użytkownicy komputerów chętniej sięgali po smartfony działające w oparciu o tą samą platformę.

Reklama

Jaka przyszłość czeka mobilnego Windowsa i smartfony z logo Microsoftu? To wie chyba tylko Satya Nadella. Na razie czekamy na premierę flagowych Lumii. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy