Reklama

Najczęściej podrabianym smartfonem jest…

Dzięki AnTuTu, czyli aplikacji przeznaczonej do testowania telefonu jesteśmy w stanie zobaczyć jak duży jest procent podrobionych smartfonów. Baza danych zawiera zarówno oryginalne, jak i sfałszowane modele – z zebranych informacji rodzą się ciekawe analizy.

Kupowanie smarfonów w Internecie nie jest do końca bezpieczne. Często można się nadziać na podróbki, a osoby nieobeznane w świecie telefonów nawet się nie zorientują, że coś jest nie tak i zostawią całe zaoszczędzone pieniądze oszustowi. Słuchawki z Androidem można podrobić do tego stopnia, że dopiero po wnikliwym przyjrzeniu się można zauważyć różnicę. Warto więc wiedzieć jacy producenci są najchętniej kopiowani.

Na 10 milion urządzeń aplikacja wyselekcjonowała dwie najczęściej podrabiane marki: Samsung oraz Xiaomi (chiński producent smartfonów). O ile o pierwszej z nich mogliśmy już słyszeć gros informacji mówiących o rozpoznawaniu oryginału, o tyle o tej drugiej wiele nie było. Ponadto będąc za granicami państwa polskiego można natknąć się na każdym kroku na chodzących handlarzy oferujących wyjątkowy smartfon za niewielkie pieniądze. Największą popularnością cieszył się swego czasu biały Galaxy S3.

Reklama

Co ciekawe jednak, to właśnie Xiaomi z wynikiem 37 proc. prześcignął Samsunga, który uplasował się na miejscu drugim z wynikiem 30,96 proc.. Pozostałe smartfony podrabiane są znacznie rzadziej. Baza niestety nie zawiera wyników z iPhone’a. Szkoda, mielibyśmy porównanie nie tyle pod względem producentów, co systemu mobilnego. HTC znalazło się na 4. miejscu z 2,88 proc.

Niemniej wyniki robią przerażające wrażenie, jak bardzo rynek nasycony jest podróbkami i zapewne jak wielu kupujących nacięło się przy zakupie. Elektronikę podrabia się bardzo często, dlatego należy mieć oczy i uszy szeroko otwarte i rozwiewać każde wątpliwości do końca.

Kamil Lewicki


Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google Play | AnTuTu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy