Nazwa i data premiery następcy HTC One ujawniona przez brytyjski sąd

Brytyjski sąd patentowy zdradził nazwę oraz datę wprowadzenia do sprzedaży nowego flagowego smartfona HTC.

Cała historia z nawą osadzona jest w sporze patentowym pomiędzy HTC a Nokią. Dotyczy chipu odpowiedzialnego za transmisję danych - opracowanego przez Finów i bezprawnie wykorzystanego przez Tajwańczyków w smartfonach z Androidem (One Max, One mini) i Windows Phone (8X, 8S) . W rzeczywistości element znalazł się w układzie firmy Qualcomm wykorzystanym przez HTC, jednak sąd uznał, że wina leży po stronie tego drugiego.

Nokia poprosiła sędziego, aby ten zakazał HTC importu i sprzedaży wspomnianych smartfonów na terenie Wielkiej Brytanii, dopóki ten nie przestanie korzystać z pechowego chipu. Kolejna prośba dotyczyła już stałego zakazu oraz uiszczania opłat licencyjnych. Z racji, że sprawa dotyczy również przyszłych telefonów, a czas odgrywa znaczącą rolę, sąd musiał powołać się na informacje dotyczące planowanej premiery nowego smartfona Tajwańczyków o wdzięcznej nazwie HTC One Two, który ma pojawić się na wyspach przed końcem lutego lub marca 2014 roku.

Reklama

Spawa toczy się dalej, jednak sąd wstrzymał się z decyzją o zakazie importu urządzeń HTC do Wielkiej Brytanii. Nie zmienia to faktu, że niespodzianka przestała być niespodzianką, a cały świat poznał nazwę i datę premiery następcy modelu One.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HTC | smartfony | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy