Nokia C1 - tak może wyglądać pierwszy smartfon Finów

W chińskiej sieci społecznościowej Weibo pojawiło się zdjęcie smartfona Nokia C1 – urządzenia, z którym fińska firma może w przyszłości wrócić na rynek.

Z końcem trzeciego kwartału przyszłego roku Nokia odzyska prawa do posługiwania się swoją marką w segmencie smartfonów. Możemy być pewni, że krótko po tym poznamy jej pierwsze urządzenie od czasu odsprzedania działu Devices and Services firmie Microsoft. Chińskie źródła sugerują, że będzie nim model C1 - widoczny na powyższej grafice.

Informacje są nieoficjalne i należy je traktować z przymrużeniem oka. Jest bowiem zdecydowanie za wcześnie, aby spekulować nad wyglądem smartfona. Niemniej jednak prezentuje się znakomicie. Na grafice widać Z Launcher, który przesłania Windowsa - czy to oznacza, że użytkownicy będą mogli wybrać system operacyjny?

Reklama

Na koniec warto przypomnieć, że Nokia nie wyprodukuje tego smartfona, a jedynie zadba o jego projekt i oprogramowanie. Tym zajmie się najprawdopodobniej jeden z ważniejszych chińskich graczy, np. Foxconn.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy