Nowy phablet Xiaomi będzie świetnie wyposażony i bardzo tani?

Xiaomi podobno szykuje już nowy phablet, który będzie odznaczał się świetną specyfikacją. Sprzęt do tego ma być zaskakująco tani.

Z Chin dochodzą do nas informacje, że Xiaomi pracuje nad następcą modelu Redmi Note, który został zaprezentowany pół roku temu. 5,5-calowy phablet był całkiem nieźle wyposażony, a przy tym kosztował naprawdę niewiele. Podobnie ma być z jego nową wersją, która ma mieć jeszcze lepszą specyfikację.

Xiaomi po raz kolejny postawić ma na 5,5-calowy ekran IPS LCD, ale najprawdopodobniej będzie to panel o rozdzielczości Full HD. Sercem phabletu ma być ośmiordzeniowy układ MT6595, który wspierany będzie przez 3 GB pamięci RAM. Nowy chipset MediaTeka to rozwiązanie wykorzystujące technologię big.LITTLE, które ma cztery rdzenie Cortex-A7 1,7 GHz i cztery mocniejsze jednostki Cortex-A17 o taktowaniu do 2,2 GHz. Układ ma odznaczać się świetną wydajnością, czego potwierdzeniem jest osiąganie wyników na poziomie 47 tys. punktów w AnTuTu.
 
Nowy Redmi Note ma oferować również aparat główny z 20,7-megapikselowym sensorem, który będzie pewnie dostarczony przez Sony. Na przednim panelu można spodziewać się kamerki z matrycą 8 Mpix. Sprzęt ma mieć również moduł 4G LTE, NFC i baterię o pojemności 3500 mAh. Chińskie źródła donoszą, że phablet będzie oferowany w trzech wersjach pojemnościowych - 16 GB, 32 GB oraz 64 GB. Ich ceny mają prezentować się tak: 165 dol. (ok. 535 zł), 215 dol. (ok. 700 zł) i 245 dol. (ok. 800 zł).
 
Myślę, że nie ma co tu dużo pisać. Jeżeli powyższe informacje się potwierdzą, to Xiaomi po raz kolejny uda się przygotować świetny phablet w bardzo korzystnej cenie. Szkoda jedynie, że dla nas najprawdopodobniej po raz kolejny pozostanie on marzeniem.

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: xiaomi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy