Smartfony Ubuntu już w październiku

Na rynku mobilnym robi się coraz ciaśniej. Nie przeszkadza to jednak kolejnym firmom na rozwijanie swoich projektów. W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwym wysypem rozwiązań tworzonych przez firmy zaangażowane w promowanie wolnego oprogramowania - mowa oczywiście o mobilnym Firefox OS czy Ubuntu. Telefony z mobilną wersją popularnej dystrybucji Linuksa pojawią się w sprzedaży w październiku.

W rozmowie z "'The Wall Street Journal", Mark Shuttleworth - CEO firmy Canonical - poinformował o przewidywanej dacie dostępności pierwszych urządzeń działających pod kontrolą mobilnego Ubuntu. Na półkach sklepowych mają się one pojawić już w październiku 2013 roku, czyli za około 8 miesięcy.

Do tego czasu mobilne Ubuntu będzie potrzebować jednak wsparcia ze strony zewnętrznych deweloperów. Canonical chce bowiem, by w momencie premiery telefonów użytkownicy mieli dostęp do jak największej liczby aplikacji. W związku z tym programiści mogą liczyć na dostęp do wczesnych wersji systemu, który zostanie specjalnie zoptymalizowany do działania na telefonie Galaxy Nexus. Ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ubuntu | Linux
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama