Spacer po stoisku Samsunga na MWC 2012

Na targach Mobile World Congress 2012 Samsung miał jedno z największych i najgęściej wypełnionych zwiedzającymi stoisk. Dla postronnych obserwatorów może być to sporym zaskoczeniem, bowiem południowokoreański gigant w Barcelonie nie pokazał niczego rewolucyjnego.

Każde targi elektroniki użytkowej rządzą się swoimi prawami. Jednym z podstawowych aspektów wszystkich pokazów jest fakt, że to właśnie w takich okolicznościach konsumenci mają okazję namacalnie zapoznać się z dostępnym na rynku sprzętem oraz zobaczyć najświeższe urządzenia. W tym roku Samsung nie rzucił na kolana nowościami, choć organizacyjnie po raz kolejny spisał się wzorowo. Przestrzeń zaadoptowana na potrzeby firmy była ogromna, a dodatkowo można było napić się kawy czy otrzymać swój wirtualny portret stworzony przez prawdziwego artystę przy pomocy Galaxy Note. Oto najciekawsze sprzęty, które można było zobaczyć na stoisku Samsunga na MWC 2012.

Samsung Galaxy Note 10.1

Największą nowością Samsunga na MWC 2012 był niewątpliwie tabletosmartfon Galaxy Note 10.1. Już jego 5,3-calowy brat zacierał granicę między klasyczną komórką a tabletem, a większa wersja jeszcze mocniej nakreśla kierunek ewolucji przyszłych urządzeń mobilnych.

Nowy Note jest wykonany solidnie, choć niewprawione oko może pomylić go z jednym z modeli Galaxy Taba. Sprzęt jest napędzany przez dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4 GHz i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Po raz kolejny świetnie spisuje się cyfrowy rysik S-Pen, który teraz zyskał funkcję "elektronicznej gumki". W wielu preinstalowanych aplikacjach jedną stroną digitizera możemy pisać po ekranie Note'a, a drugą wymazywać błędne informacje. Świetny wyświetlacz w połączeniu z wirtualnym piórkiem daje ogromne pole do popisu dla naszej kreatywności.

Reklama

Samsung Beam

W specjalnie zaciemnionym pomieszczeniu na stoisku Samsunga można było sprawdzić jak spisuje się Beam, czyli smartfon z wbudowanym projektorem. Połączenie to na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco egzotyczne, ale w praktyce spisuje się znakomicie. Projektor może wyświetlać obraz o przekątnej 50 cali i charakteryzuje się jasnością 15 lumenów.

Sam telefon to nic nadzwyczajnego. Słuchawka ma 4-calowy ekran i jest napędzana przez procesor o taktowaniu 1 GHz. Na pokładzie znajdziemy również Androida 2.3 (Gingerbread) oraz baterię o pojemności 2000 mAh. Samsung Beam powinien zainteresować przede wszystkim osoby, które często w "polowych warunkach" muszą przeprowadzać prezentacje multimedialne lub konferencje biznesowe.

Samsung Galaxy Tab 2

Barcelona była miejscem, w którym można było przyjrzeć się z bliska nowym wersjom tabletów Galaxy Tab 2. Modele z ekranami o przekątnych 7 oraz 10,1 cala mają lekko przemodelowane obudowy oraz preinstalowanego Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich). Będą dostępne w wersjach z modemem 3G i WiFi, więc powinien zainteresować się nimi każdy, kto zastanawia się nad kupnem tabletu.

Samsung Galaxy Ace 2 i mini 2

Na MWC 2012 Samsung zabrał ze sobą także odświeżone wersje dobrze znanych i cieszących się sporą popularnością słuchawek. Galaxy Ace i mini 2 to smartfony z przyzwoitymi podzespołami i atrakcyjnymi obudowami dla mniej wymagających konsumentów.

Galaxy Ace 2 ma 3,8-calowy ekran i napędza go procesor o taktowaniu 800 MHz. Na pokładzie znajdziemy także 768 MB RAM, 4 GB wbudowanej pamięci, slot na kartę microSD, moduł NFC, aparat 5 MPix, baterię o pojemności 1500 mAh i Androida 2.3 (Gingerbread).

Galaxy mini 2 to z kolei nieco mniejsza i bardziej kolorowa wersja Ace'a 2. Sprzęt ma 3,27-calowy panel dotykowy, procesor z zegarem 800 MHz, 3 GB wbudowanej przestrzeni na dane, 512 MB pamięci RAM oraz Androida w wersji 2.3. Nie zabrakło w nim również miejsca na NFC i 3-megapikselowy aparat.

Samsung 9-Series

Wszyscy użytkownicy, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z ultrabookami Samsunga, mogli w Barcelonie dotknąć smukłe i eleganckie modele Serii 9. Całkiem niedawno maszyny zostały delikatnie odświeżone pod kątem stylistyki i zamontowanych podzespołów, dzięki czemu robią piorunujące wrażenie. Rodzina "cieniasów" zawiera modele 13- oraz 15-calowe.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mobile World Congress | Samsung | tablet | Smartfon | Android | Laptop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy