Sprzedaż iPhone'ów zablokowana w Meksyku

Podczas gdy iPhone 5 doskonale sprzedaje się w wielu rejonach świata, inaczej jest w Meksyku. Teraz gigantowi z Cupertino będzie jeszcze trudniej podbić serca Meksykanów, bowiem tamtejszy sąd zakazał sprzedaży iPhone'ów na terenie kraju.

Sąd w Mexico City nałożył na Apple zakaz posługiwania się nazwą "iPhone" na terenie kraju, ze względu na zarejestrowany od 2003 r. znak towarowy iFone należący do firmy sprzedającej rozwiązania telekomunikacyjne, w tym zestawy telefoniczne VoIP. Według sądu, amerykańska nazwa handlowa smartfona jest zbyt podobna fonetycznie do meksykańskiego odpowiednika.

Zaistniałej sytuacji sama sobie winna może być firma Apple. Koncern Tima Cooka trzy lata temu rozpętał batalię, w której domagał się by Meksykanie przestali posługiwać się nazwą iFone, ponieważ mogło być to mylące dla ich klientów. Właściciele marki iFone przeszli jednak do kontrataku, żądając ogromnego odszkodowania i zakazu sprzedaży smartfonów Apple w Meksyku.

Nie wiadomo jak cała sprawa potoczy się dalej. Meksykańska firma może albo dalej dystrybuować produkty pod nazwą iFone, albo odsprzedać prawa do niej amerykańskiemu hegemonowi.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone 5 | Smartfon | Meksyk | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy