W tym roku kupimy prawie 40 proc. smartfonów więcej

Jeśli firma badawcza IDC słusznie ocenia wyniki badań, to zwykłe telefony komórkowe zdecydowanie przestają cieszyć się popularnością. Mamy ich w tym roku kupić zaledwie o 4 proc. więcej niż w ubiegłym. Sprzedaż smartfonów za to stale rośnie i zwiększy się o prawie 40 proc. w stosunku do zeszłego roku.

Zdaniem IDC na całym świecie rozejdzie się w tym roku o 0,1 miliarda telefonów komórkowych więcej niż w ubiegłym. Za to smartfonów powinno się sprzedać aż o 38,8 proc. więcej niż w roku 2011. Obiektywnie patrząc, nadal zwykłych komórek kupimy 1,8 miliarda, a smartfonów zaledwie 686 milionów - trendy są jednak oczywiste.

Skoro popularność zyskują telefony z własnym systemem operacyjnym, to nasuwa się automatycznie pytanie - jakim? IDC sprawdziło, komu użytkowników przybywa i w jakim tempie. Efekt?

- najpopularniejszy w ciągu najbliższych 5 lat ma być nadal Android;

- zaraz za nim - co nie jest niespodzianką - znajduje się iOS firmy Apple;

- mobilny Windows Microsoftu na razie pozostaje nieco z tyłu.

To ostatnie ma się jednak dość szybko zmienić. Prognozy sugerują, że chociaż Android pozostanie raczej na pierwszym miejscu, to już około roku 2016 system Microsoftu odbierze iOS zaszczytne drugie miejsce na liście najpopularniejszych systemów.

Reklama

Czy przewidywania dotyczące trendów smartfonów i systemów operacyjnych są realne, czy na razie nieco na wyrost, zobaczymy za kilka lat.

Ewelina Kira Czarczyńska

http://gadzetomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: proca | telefony komórkowe | telefonia komórkowa | Smartfon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy