Xiaomi blokuje swoje telefony - od czego to zależy?

Pojawia się coraz więcej głosów osób, które doświadczyły blokady swojego smartfona Xiaomi. Użytkownicy zgłaszający problem pochodzą z krajów, w których dystrybucja urządzeń chińskiego producenta jest zakazana.

Xiaomi według raportu udostępnionego przez serwis Counterpoint okazał się być marką z najlepszą sprzedażą w czerwcu bieżącego roku. Firma może pochwalić się wynikiem 17,1 proc. całkowitego udziału na rynku smartfonów. Mimo to urządzenia Xiaomi nie wszędzie mogą być dystrybuowane. Pojawiają się coraz częstsze doniesienia o tym, że producent zaczyna blokować swoje smartfony w krajach, w których ich sprzedaż jest zakazana.

Polityka Xiaomi wyraźnie zabrania sprzedawania ich urządzeń do krajów, w których jest to zakazane. Nic jednak nie powstrzymywało obywateli tych państw przed sprowadzeniem smartfonów zza granicy. Jednak teraz firma podjęła stanowcze kroki w ograniczeniu tego precedensu. Xiaomi od jakiegoś czasu aktywnie blokuje swoje urządzenia, jeśli są używane w krajach, w których sprzedaż ich smartfonów nie jest dozwolona.

Reklama

Użytkownicy Twittera, Reddita i Facebooka w ostatnim czasie zgłaszają coraz więcej sytuacji, w których ich smartfon Xiaomi został zablokowany. Działanie chińskiej firmy uderzy głównie w obywateli Kuby, Iranu, Syrii, Korei Północnej, Sudanu i Krymu. Warto zaznaczyć, że póki co odporne na blokadę okazują się być urządzenia z nieoficjalnym mikrooprogramowaniem.

---------------------------------------------

Xiaomi - więcej informacji

Xiaomi szykuje dla nas wielkie zmiany w ładowaniu telefonów

Xiaomi Mi Mix 4 został całkowicie rozebrany na filmiku wideo

Xiaomi odda pieniądze każdemu, kto kupił ten model

Xiaomi Mi Pad 5 - nowy tablet giganta


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | xiaomi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy