YotaPhone 2 - smartfon z dwoma ekranami wkrótce oficjalnie

Rosjanie długo kazali czekać na następcę pierwszego YotaPhone'a, ale wiemy wreszcie, kiedy nowy smartfon z dwoma ekranami pojawi się na rynku.

Firmie Yota udało się wywołać niemałe zamieszanie na zeszłorocznych targach MWC, gdzie jej przedstawiciele zapowiedzieli jednego z pierwszych na rynku smartfonów z dwoma wyświetlaczami. Użytkownikom długo przyszło jednak czekać na YotaPhone'a, który w sprzedaży pojawił się dopiero pod koniec 2013 roku. Sprawy mają się bardzo podobnie z jego następcą.

YotaPhone 2 po raz pierwszy został pokazany na tegorocznych targach w Barcelonie. Od tamtej pory o modelu kilka razy zrobiło się głośno (m.in. za sprawą Władimira Putina), ale wciąż brakowało konkretów o jego finalnej wersji. Te pojawią się już niebawem, dokładnie już 3 grudnia.

Reklama

Sprzęt wkrótce po premierze, która odbędzie się w Londynie, trafić ma do sprzedaży. W pierwszej kolejności pojawi się na rosyjskim rynku, ale można spodziewać się, że nieco później będzie dostępny w innych krajach (także w Polsce). 3 grudnia ujawniona zostanie również ostateczna cena YotaPhone'a 2, ale już teraz można założyć, że tanio nie będzie. Poprzednik kosztował w końcu 500 euro.

Usprawiedliwieniem ceny poniekąd jest fakt, że smartfon wyposażony jest w dwa ekrany. Główny to 5-calowy AMOLED o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), a dodatkowy 4,7-calowy panel e-ink pracuje w rozdzielczości 960 x 540 pikseli. W specyfikacji YotaPhone'a 2 można znaleźć także: czterordzeniowego Snapdragona 800, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci flash, aparat 8 Mpix czy baterię o pojemności 2550 mAh.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy