Reklama

Polak wspiął się na wieżę Montparnasse i nagrał wszystko GoPro [FILM]

Marcin Banot znany jest ze swoich ekstremalnych wspinaczek builderingowych. Wszystkie swoje osiągnięcia, które u wielu mrożą krew w żyłach, nagrywa, a później publikuje na swoim kanale na serwisie YouTube.

Mieszkaniec Świętochłowic zasłynął w 2019 roku swoją wspinaczką na Hotel Marriott w Warszawskie. Teraz zdecydował się zdobyć 210-metrową wieżę Montparnasse w Paryżu. Nie był pierwszym, bo zdobyta w ten sposób została już ona w 1995 roku przez Alaina Roberta, ale został pierwszym, który nagrał całą swoją przeprawę i opublikował w sieci.

Marcin Banot bez problemu pokonał 59 kondygnacji budynku bez żadnej asekuracji. W drodze przyłączył się do niego ratownik z uprzężą, który prosił go o zakończenie swojego niebezpiecznego wyczynu. Polak odmówił i dokończył wchodzenie. Oczywiście, na dole czekała już na jego policja, która zabrała go na komisariat w celu wyjaśnienia sytuacji.

Reklama

Chociaż jego wspinaczka na 210-metrową wieżę Montparnasse w Paryżu może przyprawić o zawrót głowy, tak naprawdę dla Banota był to pokaz podstawowych umiejętności. Przypominamy, że niedawno wspiął się on na nieczynny maszt radiowy o wysokości aż 363 metrów.

Źródło: GeekWeek.pl/BNT / Fot. BNT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy