Disney+ kręci kryminał we Wrocławiu. Plejada gwiazd w obsadzie

Disney+ gości w naszym kraju już dość długo, bo za chwilę świętować będzie drugie urodziny. Jednak do tej pory nie doczekaliśmy się oficjalnej polskiej produkcji serwisu. Teraz to się zmienia, bo Disney ogłosił pierwszy polski tytuł ze swojej stajni. Chociaż słowo "polski" jest tu użyte na wyrost, bo chodzi o... "Breslau".

Serwis Disney+, który ma w swojej bibliotece najgłośniejsze tytuły, nie pokusił się do tej pory o polską produkcję. Inaczej było z konkurencją, bo przykładowo jeden z najmłodszych serwisów streamingowych na polskim rynku, SkyShowtime od razu zadebiutował z polskim serialem. W przypadku Disneya można więc śmiało powiedzieć, że lepiej późno niż wcale, chociaż tytuł produkcji pozostawia wiele do życzenia. "Breslau" to serial, który opowie o stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu. Zdjęcia już ruszyły, a my mamy konkrety.

Reklama

Pierwszy polski serial Disney+

"Breslau" może zanotować dość mocne wejście, bo obsada produkcji wygląda solidnie. W rolach głównych wystąpią m.in.: Agata Kulesza (znana z takich tytułów jak "Róża", "Ida"), Tomasz Schuchardt ("Jesteś Bogiem", "Chrzest"), czy Sandra Drzymalska ("IO"). Reżyserem będzie natomiast Leszek Dawid, mający na swoim koncie "Jesteś Bogiem" i "Ki". 

Pierwszy sezon serialu "Breslau" będzie się składał z ośmiu odcinków.

"Breslau" - nowy kryminał Disneya

Według pierwszych zapowiedzi producentów serial ma być kryminałem osadzonym w połowie lat 30. ubiegłego wieku. Właśnie wtedy Wrocław nosił nazwę Breslau i należał, rzecz jasna, do ówczesnych Niemiec. Bohaterem ma być komisarz Franz Podolsky, który pada sprawę brutalnego morderstwa w mieście. Z powodu zbliżających się igrzysk olimpijskich na komisarza spada duża presja na dość sprawne rozwikłanie zagadki. 

Disney+ nie podaje na razie nawet przybliżonej daty premiery serialu. Zdjęcia dopiero ruszyły, więc produkcja pojawi się najprawdopodobniej dopiero w 2025 roku.

Ile kosztuje Disney+ w Polsce? Cena w 2024 roku 

W Polsce dostęp do serwisu można wykupić w ramach dwóch opcji. Pod koniec 2023 roku doszło do podwyżki abonamentów - zarówno cen na miesiąc, jak i na rok. 

Disney+ w 2024 roku kosztuje 37,99 zł miesięcznie albo 379,90 zł za rok. Promocyjne ceny i oferty dostępne są u operatorów - w PlusPolsat Box i Netii. 

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Disney | Disney+ | SkyShowtime
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy