Disney+ ogłasza koniec współdzielenia kont. Podano kluczowy termin

Disney+ również planuje zrobić porządek z klientami, którzy współdzielą własne konta w platformie z innymi użytkownikami. CFO firmy, Hugh Johnston przekazał, że plany związane z ukróceniem tego procederu zostaną wprowadzone w życie za kilka miesięcy. Nastąpi to jeszcze w tym roku.

Netflix był pierwszą usługą streamingową, która ukróciła użytkownikom współdzielenie kont z innymi użytkownikami. Dla firmy był to dobry ruch, czego dowodem są ostatnie wyniki związane z liczbą aktywnych subskrybentów. Podobny ruch planuje wcielić w życie Disney+, który zapowiedział to już w zeszłym roku.

Reklama

Disney+ wprowadzi zakaz współdzielenia kont w 2024 roku

Disney+ już w zeszłym roku zapowiedział, że planuje zrobić porządek z użytkownikami współdzielącymi konta w 2024 r. W trakcie omawiania ostatnich wyników firma przekazała, że wkrótce rzeczywiście chce wprowadzić takie zmiany w życie. Potwierdził to CFO Disneya, Hugh Johnston.

Johnston przekazał, że Disney+ chce zacząć uniemożliwiać użytkownikom współdzielenie kont od lata tego roku. Jak to ma wyglądać w praktyce? Podejrzani klienci ujrzą po zalogowaniu się do platformy specjalny komunikat z informacją o konieczności założenia własnego konta. Natomiast osoby dzielące się kontami będą mogły skorzystać z dodatkowej opcji.

Disney+ umożliwi zatrzymanie dotychczasowych użytkowników korzystających z jednej subskrypcji, ale będzie to równoznaczne z dodatkową opłatą. Jej wysokość nie została niestety podana i nastąpi to bliżej wprowadzenia zmian w życie.

Czy Disney+ wprowadzi dodatkową opłatę za współdzielone konto?

Dla Disneya jest to bardzo ważny ruch, który pozwoli mu na zwiększenie liczny subskrybentów. Z tym związane są dodatkowe pieniądze, które poprzez współdzielenie kont firmie po prostu uciekają. Dodatkowe opłaty nie są na razie znane, ale mogą być zbliżone do kwoty, której żąda Netflix. W tej usłudze dodanie osoby spoza gospodarstwa domowego kosztuje w Stanach Zjednoczonych aż 7,99 dolarów/miesiąc. W przypadku Disneya cena może być niższa, ale nie spodziewajmy się, że będzie to znacząca różnica.

Warto dodać, że od grudnia Disney+ w Polsce podrożał. Kwota miesięcznego abonamentu została podniesiona o ponad 30 proc.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | Disney | Disney+ | współdzielenie konta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama