Disney Plus drożeje w Polsce. Nowe ceny od grudnia

Disney Plus podnosi ceny dla użytkowników w Europie. Nowe stawki abonamentu wejdą w życie 6 grudnia i obejmą także Polskę. To nie będzie więc dobry prezent od świętego Mikołaja. Wcześniej Disney Plus ogłosił zamiar wprowadzenia zakazu współdzielenia kont. Dokładnie takiego samego, jaki w maju wprowadził Netflix.

Koniec ze współdzieleniem konta w Disney Plus

Współdzielicie konto Disney Plus ze znajomymi? Już niedługo nie będzie to możliwe. Zapowiedział to dyrektor generalny platformy, mówiąc, że firma aktywnie bada sposoby rozwiązania problemu udostępniania kont.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie ma wyglądać to rozwiązanie. Można jednak przypuszczać, że Netflix przetarł szlak i wszelkie podobieństwo nie będzie przypadkowe. To właśnie sukces odnotowany przez Netfliksa stoi zapewne za planami innych serwisów.

Reklama

Podczas ogłoszenia kwartalnych wyników Disney'a pojawiła się też inna niepokojąca wiadomość. Disney Plus zmieni ceny abonamentu. W kolejnych krajach ma pojawić się abonament z reklamami (taki jest już w USA). 

Ma być wprowadzony na początku listopada 2023 roku. Pojawi się w Kanadzie, gdzie ma kosztować 7,99 dolarów miesięcznie, ale i w krajach europejskich, m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii ( (5,99 euro) i Wielkiej Brytanii (w cenie 4,99 funtów).

Niewykluczone, że skorzystamy z niego także z Polsce, co miałoby sens, ponieważ zmiana cen Disney Plus dotknie także nasz kraj.

Nowa cena Disney Plus. Podwyżka od 6 grudnia

Wielokrotnie słyszeliśmy już o podnoszeniu ceny za wszelkie usługi, a jednak człowiek trochę się łudził, że podwyżka nas ominie. Nie tym razem. Zmiana ceny abonamentu Disney Plus ma wejść w życie od 6 grudnia 2023 roku

Od tego dnia za Disney Plus będziemy musieli zapłacić 37,99 zł miesięcznie lub 379,90 zł za rok. Jest to niemała podwyżka, bowiem dotychczas płaciliśmy 28,99 zł za miesiąc albo 289,90 zł rocznie.

Zastanawiające jest to, czy cena będzie dotyczyła dotychczasowych użytkowników, którzy mają aktywny abonament. Niewykluczone, że w przypadku opłaty rocznej, nowy rachunek zobaczymy dopiero po upłynięciu opłaconego okresu.

Disney Plus to usługa streamingowa dostępna w Polsce od czerwca 2022 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Disney Plus | ceny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy