Disney Plus idzie w ślady Netflixa. Koniec współdzielenia konta

W połowie roku Netflix wprowadził — między innymi w Polsce — zakaz współdzielenia kont. Co prawda jest na to sposób, który umożliwia sama platforma, ale takie rozwiązanie nie do końca podoba się widzom. Rozwiązaniu Netfliksa przyglądają się konkurenci. Czy Disney Plus zakaże współdzielenia kont?

Netflix długo o tym mówił, aż w końcu w maju pojawiła się jasna informacja. Współdzielenie konta w ramach więcej niż jednego gospodarstwa jest zabronione. Widzowie na swoich telewizorach zobaczyli komunikat, który wymagał od nich wskazania głównego gospodarstwa. Decyzja ta oczywiście im się nie spodobała, bo chociaż Netflix dał możliwość współdzielenia konta za dodatkową opłatą, wiąże się to z wydatkami (za jedną osobę należy zapłacić 9,99 zł dodatkowo).

Reklama

Chociaż internauci nie są zadowoleni, Netflix odnotował sukces. W regionach, w których doszło do zmian w zasadach dzielenia konta, wzrosły przychody, a liczba nowych subskrybentów przekroczyła liczbę osób, które zdecydowały się anulować swój abonament. Nie dziwi więc fakt, że inna platforma również zastanawia się nad wprowadzeniem takiego rozwiązania. 

Disney Plus zakończy współdzielenie kont? Jasny komunikat

Mowa o popularnym Disney Plus. Jak miał poinformować dyrektor generalny, Bob Iger, firma aktywnie bada sposoby rozwiązania problemu udostępniania kont.

Dodatkowo platforma ma zaktualizować umowy abonenckie o dodatkowe warunki i zasady udostępniania jeszcze w tym roku. Jak mówi, sposób mający na celu zwiększenie monetyzacji powinien zostać wdrożony w 2024 roku. Dyrektor zaznaczył też, że sprawa jest uznana za priorytet, a jednocześnie postrzegana jako szansa na pomoc w rozwinięciu działalności serwisu.

Czy w Disney Plus można dzielić konto?

Jak to wygląda dzisiaj? Użytkownicy Disney Plus mogą korzystać z platformy aż na 10 różnych urządzeniach - telewizorach, komputerach, smartfonach, tabletach czy konsolach. 

W ramach jednej subskrypcji można utworzyć 7 niezależnych kont (profili). To nie oznacza, że wszyscy oddadzą się seansowi. Filmy czy seriale można oglądać jednocześnie na czterech urządzeniach. 

Współdzielenie konta w Disney Plus jest więc możliwe. Jak będzie w przyszłości? Gdy dostępne będą jakiekolwiek nowe informacje, z pewnością o tym napiszemy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Disney+ | współdzielenie konta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy