Dzień Mężczyzn na Netflix. Fajne filmy z ciekawymi bohaterami

10 marca w Polsce obchodzimy Dzień Mężczyzn. Do życzeń dla partnera czy przyjaciela można dołączyć jakiś upominek, a seans filmowy to zawsze dobry pomysł. Weekendowy wieczór można spędzić, oglądając przygody ciekawych bohaterów - a filmów z mężczyznami w rolach głównych w zasobach popularnego serwisu streamingowego nie brakuje. Podpowiadamy, jakie filmy warto zobaczyć na Netflix z okazji Dnia Mężczyzn.

10 marca w Polsce obchodzimy Dzień Mężczyzn. Do życzeń dla partnera czy przyjaciela można dołączyć jakiś upominek, a seans filmowy to zawsze dobry pomysł. Weekendowy wieczór można spędzić, oglądając przygody ciekawych bohaterów - a filmów z mężczyznami w rolach głównych w zasobach popularnego serwisu streamingowego nie brakuje. Podpowiadamy, jakie filmy warto zobaczyć na Netflix z okazji Dnia Mężczyzn.
W zasobach Netflixa można znaleźć wiele interesujących filmów, w których głównymi bohaterami są mężczyźni. /Netflix /materiały prasowe


Międzynarodowy Dzień Mężczyzn celebrowany jest w wielu państwach w listopadzie, ale w Polsce święto to przypada na 10 marca. Tradycja obchodzenia tego dnia została zapoczątkowana w 1999 r. w Trynidadzie i Tobago.

W 2024 roku panowie w Polsce obchodzą swój dzień w weekend, więc tym bardziej można nieco sobie pofolgować i leniwie spędzić niedzielę, celebrując okazję. Warto złożyć życzenia partnerom, rodzinie i przyjaciołom, a do tego wręczyć jakiś upominek. Fajną propozycją prezentu może się okazać organizacja seansu filmowego. Oto filmy, które polecamy na wieczór 10 marca.

Reklama

Jaki prezent na Dzień Mężczyzn? Fajne filmy do obejrzenia w weekend z okazji 10 marca

Seans filmowy na Dzień Mężczyzn? Brzmi fajnie, w dodatku można nieźle urozmaicić repertuar, bo serwisy strumieniujące, takie jak Disney+, HBO Max, Netflix czy Prime Video, jak i wiele innych źródeł, oferują ogrom rozmaitych filmów z ciekawymi bohaterami. 

W sieci można obejrzeć np. "Pulp Fiction", "Fight Club", "Diunę", różne odsłony Batmana, takie jak "Batman - początek", "Mroczny Rycerz", czy "Mroczny Rycerz powstaje", znajdzie się sporo historii na faktach, np. "Beksińscy. Album wideofoniczny", czy "Pianista", a także nowości, takie jak "Astronauta".

Podpowiadamy, jakie filmy z różnych kategorii warto obejrzeć podczas seansu filmowego z okazji Dnia Mężczyzn w weekend, 10 marca.

1. Joker

Film "Joker" z 2019 r. w reżyserii Todda Phillipsa to już klasyk, produkcja z Joaquinem Phoenixem w roli głównej została doskonale odebrana na całym świecie i wciąż jest chętnie oglądana. Według rankingu Filmwebu to najlepszy film 2019 roku (drugie miejsce zajęła również ciekawa produkcja "Parasite"). Teraz film o początkach kariery superprzestępcy z Gotham City, mrocznej postaci z barwnego uniwersum DC, jest dostępny do obejrzenia także w ramach abonamentu Netflix.

2. Rzut życia

Sportowy komediodramat z Adamem Sandlerem, popularnym amerykańskim aktorem i komikiem, który gra również w nowości Netflixa "Astronauta". "Rzut życia" to film z 2022 roku, a głowny bohater, w którego wciela się wspomniany aktor, jest wieloletnim łowcą talentów. Mężczyźnie nie idzie najlepiej i rujnuje sobie karierę, po drodze przeżywając mnóstwo przygód, które osadzone są w świecie sportu. Na ekranie pojawia się sporo gwiazd związanych z NBA. Obraz zbiera bardzo dobre oceny, szczególnie od widzów płci męskiej.

3. Bękarty wojny

Film wojenny z 2009 r. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Quentin Tarantino. W obsadzie znaleźć można natomiast Brada Pitta, Eliego Rotha, Christophera Waltza, czy Michaela Fassbendera. Pokazy filmu organizowano nawet z ramienia Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w ramach cyklu "Zagłada. Poszukiwanie języka filmowego. Przegląd komediodramatów o Holokauście". W zapowiedzi napisano, że to "fantazja na temat spektakularnej i krwawej zemsty za Holokaust na granicy kiczu i makabreski". Obraz został doskonale oceniony przez publiczność na całym świecie, padły też głosy, że Christopher Waltz rolą pułkownika Hansa Landa stworzył jedną z najlepszych męskich kreacji w historii kina. 

4. Morderstwo w Orient Expressie

Ekranizacja słynnej powieści kryminalnej Agathy Christie. Postać detektywa Herkulesa Poirota inspirowała i nadal inspiruje mnóstwo fanów na całym świecie. Tym razem ekspert stara się rozwikłać zagadkę kryminalną z najsłynniejszego pociągu świata. "Morderstwo w Orient Expressie" z 2017 r. zostało wyreżyserowane przez wielokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagha. W obsadzie znaleźli się m.in. Kenneth Branagh, Tom Bateman i Johnny Depp.

5. Śnieżne bractwo

Wstrząsający film z grudnia 2023 r. oparty na prawdziwej historii, który pokazuje, jak w obliczu katastrofy zachowują się ludzie, jakie towarzyszą im myśli i decyzje. W 1972 r. drużyna rugby wybiera się samolotem do Chile, jednak maszyna rozbija się w samym sercu Andów. Pasażerowie, którzy przeżyli katastrofę, muszą uciekać się do ekstremalnych zachowań i środków, aby wyjść cało z opresji. Produkcja zyskała miano "jednego z najlepszych filmów survivalowych".

Wśród propozycji na Dzień Mężczyzn 10 marca 2024 r. znajdują się zarówno kryminały, komedie, jak i filmy akcji, ale niezależnie od tego, co wybierzemy, w każdym z polecanych filmów w głównych rolach pojawiają się ciekawi bohaterowie.

Szukając czegoś innego na Netflix, warto zerknąć na pozostałe zestawienia GeekWeeka, np. filmów z ciekawymi postaciami kobiecymi, obrazów z kategorii science fitcion, lub najciekawszych krótkich seriali do obejrzenia w weekend.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy