Netflix, HBO Max i Disney+ na Złotych Globach 2023. Co oglądać w weekend?

Złote Globy 2023 rozdane. Na wczorajszym wydarzeniu wyróżniono wiele produkcji, które możemy obejrzeć w popularnych serwisach streamingowych. Nadchodzi weekend, więc to idealna okazja do tego, by nadrobić ewentualne zaległości. Jakie produkcje nagrodzone na 80. Złotych Globach znajdziemy na Netflixie, HBO Max oraz Disney+?

Co oglądać w weekend na Netflix?

Pinokio

Historię Pinokia, drewnianego chłopca, zna chyba każdy. A teraz można ją obejrzeć i przyswoić na nowo lub odświeżyć wspomnienia, w zachwycającym dziele, który wyreżyserował Guillermo Del Toro. Warto zaznaczyć, że animacja jest stworzona w technice poklatkowej.

"Pinokio" otrzymał statuetkę w kategorii najlepszy film animowany.

Dahmer — Powtór. Historia Jeffreya Dahmera

"Dahmer ­— Potwór. Historia Jeffreya Dahmera" to dość kontrowersyjna produkcja, która wzbudza skrajne emocje. Miniserial traktuje o historii seryjnego mordercy, który w ciągu kilkunastu lat zamordował 17 nastoletnich chłopców i młodych mężczyzn.

Reklama

Evan Peters grający główną rolę został nagrodzony statuetką w kategorii najlepszy aktor w serialu limitowanym.

Ozark

"Ozark" zadebiutował w 2017 roku. Przedstawia historię doradcy finansowego, który ucieka do Krainy Ozark, gdzie stoi przed nim kłopotliwe zadanie — musi wyprać 500 milionów dolarów, aby spłacić dług wobec bossa narkotykowego.

Na Złotych Globach 2023 nagrodzono Julię Garner w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym lub komedii/musicalu.

Co oglądać w weekend na HBO Max?

Biały Lotos

O "Białym Lotosie" nie sposób było nie usłyszeć — produkcja była jeszcze niedawno na ustach wielu. Nie ma się co dziwić, jest to w końcu pozycja wyróżniająca się na tle innych. Biały Lotos ukazuje historię grupy osobliwych gości hotelowych. W pierwszym sezonie znaleźli się oni na Hawajach, w drugim natomiast na Sycylii.

Serial "Biały Lotos" otrzymał dwie nagrody — dla najlepszego serialu limitowanego oraz najlepszej aktorki w serialu limitowanym (dla Jennifer Coolidge) — za sezon drugi.

Euforia

O serialu "Euforia" było swego czasu bardzo głośno. Zobaczymy w nim historię uzależnionej od narkotyków nastolatki. To właśnie odgrywająca główną rolę Zendaya zdobyła tegoroczną nagrodę w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym. "Euforia" ukazała się na HBO, obecnie obejrzymy ją oczywiście na HBO Max.

Elvis

Wśród nagrodzonych aktorów odnaleźć można także Austina Butlera, który za rolę w filmie "Elvis" otrzymał statuetkę w kategorii najlepszy aktor w filmie dramatycznym. Produkcja opowiada o wieloletniej relacji Elvisa Presleya z Parkerem. 

Ród smoka

"Ród smoka" to kolejna pozycja, o której nie sposób było nie usłyszeć. W serialu poznajemy historię rodu Targaryenów. Na ekranie widzimy to, co wydarzyło się 200 lat przed zdarzeniami znanymi nam z "Gry o tron".

"Ród smoka" został nagrodzony w kategorii najlepszy serial dramatyczny

Co oglądać w weekend na Disney+?

Misja: Podstawówka

Na Disney+ znajdziemy z kolei najbardziej nominowany w tym roku serial, czyli "Misja: Podstawówka", który otrzymał trzy nagrody — dla najlepszego serialu komediowego, najlepszej aktorki komediowej oraz najlepszego aktora drugoplanowego. Jest to, jak już można się spodziewać, komedia o rzeczywistości szkolnej, w której zobaczymy losy oddanych, kochających swoją pracę nauczycieli. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | HBO Max | Disney+
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy