Netflix znowu miesza. I znowu chodzi o dzielenie konta

Serial Netflixa ze współdzieleniem konta trwa w najlepsze. Właśnie ogłoszono nowe zmiany, które pozwalają na przenoszenie swojego profilu w serwisie na inne, już istniejące konto Netflix. Do tej pory nie było to możliwe.

  • Najnowszy post na blogu Netflixa informuje o wprowadzeniu aktualizacji funkcji przenoszenia profilu. 
  • Do tej pory można było to zrobić tylko na nowym koncie. Teraz będzie można dołączyć profil do już istniejącego konta. 
  • Przykładowo będzie można dołączyć profil z konta w dotychczasowym gospodarstwie domowym do konta w mieszkaniu studenckim. 

Jak przenieść profil Netflixa na inne konto i co to daje?

Taki użytkownik przede wszystkim nie straci swojej historii i nie musi zaczynać przygody z Netflixem od zera. Transfer profilu pozwala  zachować spersonalizowane rekomendacje, historię przeglądania, moją listę, zapisane gry czy inne ustawienia. 

Reklama

Aby przenieść profil, po zalogowaniu na stronie głównej Netflixa należy w ustawieniach konta (po kliknięciu na ikonę profilu) przejść do opcji "Przenieś profil". Potem należy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Do tej pory trzeba było zakładać nowe konto Netflixa. Teraz została dołączona opcja "Istniejące konto". Po jej wybraniu zostaniemy poproszeni o zalogowanie, żeby podłączyć nasz profil i zakończyć transfer. 

Netflix walczy z dzieleniem jednego konta na kilka osób

Nie ma wątpliwości, że walka Netflixa z dzieleniem kont przez kilku użytkowników jest bezlitosna. Jeszcze niedawno w planie Premium można było korzystać w tym planie na czterech różnych urządzeniach. 

Wiele osób wykorzystywało tę furtkę do dzielenia najwyższego abonamentu (w Polsce to 60 złotych) z rodziną i przyjaciółmi. Każdy użytkownik miał swój profil. 

Netflix oficjalnie nie zalecał takiego rozwiązania, a w regulaminie był zapis, że dzieleni konta jest możliwe tylko w zakresie gospodarstwa domowego. 

Jak teraz dzielić konto Netflix? Nie ma nic za darmo

Do maja 2023 roku Netflix nie robił nic, żeby blokować współdzielenia konta. To się zmieniło. Głównie z powodu złych wyników Netflixa i informacji, że około 100 milionów kont jest dzielonych. 

Obecnie do pakietu Standard można legalnie dodać jednego użytkownika spoza gospodarstwa domowego, a do pakietu Premium dwóch. Nie ma nic za darmo - jedna osoba extra to koszt 9,99 zł. 

Podsumowując. Pakiet Standard za 43 zł i dodatkowe 9,99 zł daje dostęp dwóm osobom (26,50 zł na głowę). Opcja Premium za 60 zł i dodatkowe 19,98 zł daje dostęp trzem osobom (26,66 zł na głowę). Wygląda na to, że księgowi w Netflixie wszystko dokładnie przeliczyli. 

Czy można obejść zabezpieczenia Netflixa? Na krótką metę to możliwe. Internauci polubili szczególnie opcję "Podróżuję". Wymusza ona na użytkowniku wprowadzenie kodu tymczasowego otrzymanego e-mailem, który jest ważny przez 15 minut. Ale i nadużywanie tej opcji Netflix przewidział. Serwuje takim osobom komunikat "Wyczerpano wszystkie kody tymczasowe".

Polecamy na Antyweb | Pan Samochodzik i templariusze - recenzja. Unowocześniony, ale czy lepszy?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | SEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama