Reklama

Elon Musk: Zrobię to na wizji, jeśli McDonald's zaakceptuje Dogecoina

Kolejny dzień, kolejny wpis Elona Muska, który ma szansę sporo namieszać na rynku kryptowalut. Tym razem właściciel koncernów Tesla i SpaceX zaproponował publiczne zjedzenie zestawu dziecięcego z McDonald's, jeśli tylko ta sieć zgodzi się na płatność Dogecoinem.

  • "Zjem zestaw happy meal w telewizji, jeśli McDonald's zaakceptuje Dogecoina" - napisał Musk na Twitterze. 
  • W chwili gdy piszemy te słowa słynna sieć fast foodów w żaden sposób nie skomentowała słów najbogatszego człowieka na naszej planecie, ale kurs Dogecoina zdążył wystrzelić na krótką chwilę w górę. 
  • Musk nie ukrywa, że spośród wielu liczących się kryptowalut memiczny Dogecoin jest jego ulubioną. 
  • To nie pierwszy raz, kiedy jego wypowiedzi na Twitterze wpływają na jej kurs.

Reklama

W grudniu 2021 r. Elon Musk poinformował, że Dogecoinem będzie można zapłacić za niektóre gadżety należącej do niego firmy Tesla. Na reakcję na rynkach kryptowalut nie trzeba było długo czekać - jej kurs poszybował aż o 20 proc.

Czy wypowiedź z 25 stycznia 2021 roku wywoła podobną reakcję? Wszystko zależy od tego, czy na zaczepkę miliardera w jakiś sposób odpowie McDonald's.

Co to jest Dogecoin?

Dogecoin to kryptowaluta stworzona jako żart, która po latach stała się jedną z najważniejszych cyfrowych środków płatniczych. Jej nazwa nawiązuje do słynnego mema z psem rasy Shiba Inu, który polskim internautom znany jest jako "Pieseł". 

Dogecoin jest także jedną z najbardziej energooszczędnych kryptowalut - jedna transakcja z jej udziałem to koszt energetyczny rzędu 0,12 kilowatogodzin. 

Dla porównania, w przypadku Bitcoina to aż 707,6 kilowatogodzin. W dniu 25 stycznia 2021 roku jeden Dogecoin kosztuje 0,57 zł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | dogecoin | kryptowaluta | mcdonald's

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy