Reklama

Jak będziemy wyglądać za 100 tysięcy lat?

Większe oczy i głowa, gęstsze włosy, szersze nozdrza - tak zdaniem naukowców zmieni się na przestrzeni kolejnych dziesiątek tysięcy lat ludzka twarz. Zobacz, jak mogą wyglądać nasze pra-pra-pra (itd, itp) wnuki.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, nad wyglądem człowieka przyszłości? Powiedzmy za 100 tysięcy lat. Pewnie nie, bo to przyszłość tak odległa, że właściwie nie ma sensu zawracać sobie tym głowy. Są jednak tacy, którym to zagadnienie nie daje spokoju. Jedną z takich osób jest Dr Alan Kwan.

Pracujący na uniwersytecie w Waszyngtonie genetyk przeprowadzili niezwykłą symulację. Postanowił wykonać symulację tego, jak za 20 000, 60 000 i 100 000 lat może wyglądać ludzka twarz. Podpunkty wyszczególnione przez Kwana zilustrował na swoich wizualizacjach artysta-grafik, Nickolay Lamm.

Człowiek przyszłości według Dr Kwana:- większa czaszka, która pomieści rozrośnięty mózg. Dzięki inżynierii genetycznej, obie połówki twarzy będą idealnie symetryczne.

- szersze nozdrza, ułatwiające oddychanie w środowiskach "pozaplanetarnych"

- gęstsze włosy, aby zniwelować utratę ciepła, spowodowane większą czaszką

- powiększone oczy, które w efekcie ewolucji genetyczno-technologicznej staną się soczewkami kontaktowymi. Będą bardziej błyszczące i będziemy mogli używać ich tak, jak dzisiejszych "Google Glass".

- zmieni się odcień i faktura skóry, aby uodpornić nas na szkodliwe efekty oddziaływania promieniowania UV.

Czy tak faktycznie będzie? Dziś nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy przepowiednia doktora Kwana ma racjonalne przesłanki, czy jest jedynie szaloną wizją naukowca, marzącego o rozgłosie. Tak, czy inaczej, jest to ciekawostka, obok której ciężko przejść obojętnym...

ReklamaINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przyszłość | genetyka | Kosmos | twarz | XXI wiek | DNA | symulacja | naukowiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy