Piramida z Istinki: "Magiczna" budowla pod Petersburgiem

Nie każdy może sobie pozwolić na wycieczkę do Egiptu, szczególnie teraz, kiedy świat pogrążony jest w kryzysie, a przemieszczanie się pomiędzy krajami jest nie tylko utrudnione, ale nadal niebezpieczne. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby zafundować sobie namiastkę egzotyki na swoich włościach. Para Rosjan z wioski Istinka, położonej kilkanaście kilometrów na południe od Petersburga, spełniła niedawno swoje marzenie i ukończyła budowę dokładnej repliki Piramidy Cheopsa, która od teraz zdobić będzie ich ogródek. Jej właściciele utrzymują, iż ma ona ponoć magiczne właściwości...

Kilkanaście kilometrów na południe od Petersburga stanęła dokładna replika Piramidy Cheopsa
Kilkanaście kilometrów na południe od Petersburga stanęła dokładna replika Piramidy CheopsaYouTube

Wysoka na dziewięć metrów i sięgająca dziewięć metrów w głąb ziemi, zbudowana z 400 ton betonowych bloków Piramida z Istinki jest dokładnie 19 razy mniejsza od oryginału, stojącego od tysięcy lat w Gizie.

Autorami pomysłu na nietypową, ale imponującą dekorację działki, jest rosyjska para: Wiktoria i Andriej Wakruszjew z niewielkiej miejscowości w Obwodzie Leningradzkim. Jak przyznają, głównym założeniem ich projektu była dbałość o szczegóły tak, aby replika jak najdokładniej odwzorowywała wygląd oryginalnej Piramidy Cheopsa z Egiptu.

- Naprawdę staraliśmy się osiągnąć dokładnie takie same proporcje, co do centymetra i umieścić wszystkie detale na tej samej wysokości proporcjonalnie do skali - mówi pan Andriej w wywiadzie dla lokalnej telewizji. - Nie pozwoliliśmy sobie na ani jeden błąd. Oczywiście materiał, którego użyliśmy różni się od tego z Egiptu, ale dołożyliśmy się wszelkich starań, żeby obrobić go tak samo.

Po wyliczeniu dokładnych wymiarów repliki małżeństwo przez miesiąc szukało ekipy budowlanej, która podjęłaby się zadania postawienia obiektu. Właściciele Piramidy z Istinki nie chcą jednak zdradzić, jak długo zajęło jej zbudowanie. Co najciekawsze, twierdzą oni, że budowla posiada magiczne właściwości: zarówno lecznicze, jak i ochronne.

Lokalne, rosyjskie media oszalały na punkcie piramidy. Dla niektórych może być to tylko ekstrawagancka dekoracja ogrodowa, ale dla takich tytułów jak petersburski oddział "Metro News" czy "Newskie Nowosti" zapewnienia Wakrjuszewów o rzekomych mocach ich dzieła są jak najbardziej prawdziwe.

Ten pierwszy donosi, że Piramida z Istinki wzmacnia odporność i zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem. Ten drugi opisuje, jak jeden z pracowników, który odniósł obrażenia w trakcie budowy, został uleczony przez ponadnaturalne właściwości obiektu.

Trzeba przyznać, że właściciele piramidy wiedzą, co robią. Rozpuszczanie plotek o magicznej aurze betonowego ostrosłupa może przyciągnąć... klientów. Para chce bowiem zrobić na nim interes: każdy, kto chciałby skorzystać z leczniczych i ochronnych mocy piramidy, może spędzić w niej noc, płacąc od 3,5 tys. do 10 tys. rubli (czyli od niecałych 200 do ponad 550 złotych).

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas