Polski Dzień Przytulania
W tzw. Kalendarzu świąt nietypowych, który gromadzi święta nie dopuszczone do kalendarzy, mnóstwo jest świąt absurdalnych czy zgoła idiotycznych. To jednak jest całkiem sympatyczne, przyjemne, a jak się okazuje - również zbawienne dla naszego zdrowia!
Podobno regularne przytulanie pomaga w leczeniu takich chorób jak nadciśnienie czy astma. Łagodzi stres, przynosi ulgę, a nawet przyspiesza gojenie się ran. Przede wszystkim jednak jest przyjemne i wywołuje uśmiech. I o to chodzi!
Kreatywna samotność
Lotnisko w Sydney, rok 2004. Z samolotu wysiada samotny podróżny. Wszyscy pasażerowie serdecznie witają się ze swoimi bliskimi. Na niego nikt nie czeka, nie cieszy się z jego powrotu do domu. Młody mężczyzna bierze marker i karton.
Darmowe uściski
Robi z niego transparent z napisem "darmowe uściski" i szuka najbardziej zatłoczonej ulicy w mieście. Ludzie patrzą na niego ze zdziwieniem, traktują z rezerwą. Na przytulenie decyduje się starsza pani. Czuje się samotna, bo to pierwsza rocznica śmierci jej córki. Przytulenie działa, kobieta odchodzi już uśmiechnięta.
Spontaniczna akcja
Ten smutny podróżny to Juan Mann - Australijczyk, który do rodzinnego Sydney wrócił z Londynu. Jego świat wywrócił się do góry nogami i musiał wrócić do pustego domu. W ten sposób wszystko się zaczęło. Spontaniczna akcja Juana została przypadkowo sfilmowana, potem opatrzona muzyką i wrzucona na serwis You Tube. Film od razu zyskał niezwykłą popularność, a idea bezinteresownego przytulania, które sprawia, że ludzie czują się lepiej rozpowszechniła się powoli na cały świat. W 2009 roku 24 czerwca ustanowiono Polskim Dniem Przytulania.
Przyjemniej dla przytulającego
Co ciekawe, według amerykańskich naukowców przytulanie sprawia większą przyjemność przytulającemu niż przytulanemu.
aka