Sztuczna Inteligencja pomoże NASA rozwikłać zagadkę UFO? Taki jest plan

NASA zamierza użyć sztucznej inteligencji, aby rozpracować zagadkę obecności kosmitów na Ziemi. W badaniu UFO ma pomóc także specjalna aplikacja na smartfony. Każda osoba po sfotografowaniu latającego spodka będzie mogła przesłać zdjęcie do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej. Już wkrótce kosmici nie będą mieli żadnych szans.

NASA planuje użyć potężnego narzędzia do rozwikłania tajemnicy kosmitów, czyli bardzo modnej ostatnio sztucznej Inteligencji (AI). Zaczną jednak od aplikacji na smartfony.

Masz smartfona? Możesz pomóc NASA w badaniu UFO

Eksperci NASA narzekali, że materiały z UFO są zbyt słabej jakości i jest ich zbyt mało. Aby to zmienić, NASA myśli o zaangażowaniu do pomocy wszystkich posiadaczy smartfonów, którzy są zainteresowani tematem obecności kosmitów na Ziemi. Propozycję wykorzystaniu w badaniu UFO telefonów zwykłych użytkowników i sztucznej inteligencji miał zaproponować zespół ds. badania UFO (All-domain Anomaly Resolution Office - w skrócie AARO), który działa w ramach Pentagonu.

Reklama

Wystarczy, że taka osoba zainstaluje na swoim telefonie specjalną aplikację. Jeśli dopisze jej szczęście i będzie świadkiem manifestacji UFO, to za jej pośrednictwem będzie mogła przesłać do NASA zdjęcia, filmy czy własną relacje o obserwacji niezidentyfikowanego obiektu. Amerykańscy badacze UFO w mediach społecznościowych byli sceptyczni wobec tego pomysłu i ostrzegali NASA, że ogromna liczba materiałów zgłaszanych przez ludzi może być dla zespołu ekspertów poważnym problemem. Ale tu z pomocą ma przyjść właśnie sztuczna inteligencja.

Każdy z przesłanych do NASA materiałów za pomocą specjalnej aplikacji będzie poddany pierwszej selekcji właśnie przez moduł wykorzystujący AI. Dzięki temu wszelkie zdjęcia czy filmy pokazujące zjawiska naturalne jak gwiazdy, samoloty, drony, satelity czy balony (błędnie wzięte przez świadków obserwacji za UFO) mają zostać przez moduł AI rozpoznane i natychmiast odrzucone. To ma zaoszczędzić ekspertom NASA mnóstwo pracy.

Warto przypomnieć, że podobne programy na smartfony do zgłaszania obserwacji UFO są od dawna dostępne. Przykładem może być aplikacja Enigma opracowana przez nowojorski start-up Enigma Labs. 

Po ściągnięciu Enigmy na nasz smartfon i jej uruchomieniu system poprosi nas o podanie naszej lokalizacji i numeru telefonu. Następnie dzięki aplikacji możemy przesłać zdjęcia czy filmy z UFO, a także dokładny opis tajemniczego zjawiska na niebie, którego byliśmy świadkami. Aplikacja prezentuje nam rysunki najpopularniejszych kształtów UFO. Są tam dyski, wrzeciona, sześciany czy kule. Wystarczy wybrać właściwy kształt i go zaznaczyć, aby przejść do kolejnego etapu zgłaszania obserwacji UFO.

Wiele wskazuje na to, że aplikacja NASA może działać na podobnej zasadzie jak Enigma. 

Czy NASA rozwikła tajemnicę UFO? Zapytaliśmy ChataGPT

Zaangażowanie przez NASA do badania UFO posiadaczy smartfonów i sztucznej inteligencji może wydawać się zaskakujące. Oto, co na ten temat napisał popularny ChatGPT:

NASA na poważnie zajęła się tematem UFO. Jeszcze w lipcu powinien ukazać się raport o Niezidentyfikowanych Obiektach Latających, które od pewnego czasu w USA nazywamy są UAP (Niezidentyfikowane Zjawiska Powietrzne). Nad raportem pracuje 16 wybitnych specjalistów z różnych dziedzin naukowych, którzy w październiku ub. roku zostali powołani przez NASA do zespołu ekspertów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: UFO | NASA | aplikacja mobilna | sztuczna inteligencja [AI]

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy