W końcu powstało idealne łóżko dla par, czyli nigdy więcej kradzieży miejsca

Duże łóżko z dużym materacem, a Wasza druga połówka i tak śpi na Waszej części, uniemożliwiając komfortowy wypoczynek? Ford postanowił wykorzystać swoją samochodową wiedzę do rozwiązania tej kwestii.

Ford słynie raczej z tworzenia samochodów i dużych ciężarówek specjalnego przeznaczenia, ale z opublikowanego dziś na blogu firmy posta wynika, że zamierza spróbować swoich sił również w innej dziedzinie, kompletnie niezwiązanej z motoryzacją, a mianowicie meblarstwie. W związku z tym podzielił się swoim nowym projektem, łóżkiem dla par, w których jedna strona zawsze narzeka, że druga nie trzyma się swojej połowy materaca.

Jak czytamy w opisie Forda: - Dla tych, którzy dzielą swoje łóżko z osobami, które się w nim rozpychają, cenne godziny mogą zostać utracone, na próbach odzyskania swojej części materaca. Jednym z rozwiązań może być łóżko Forda "Lane- Keeping Bed", które wykorzystuje technologię samochodową, aby nawet największy samolub pozostał na swoim „pasie” przez całą noc.

Reklama

- Technologia Lane- Keeping Assist (System wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu) monitoruje drogę i wspiera kierowców w pozostaniu na środku ich pasa, poprzez delikatne ruchy kierownicą. Prototyp, " Lane-Keeping Bed" jest częścią serii Ford Interventions; która wykorzystuje wiedzę motoryzacyjną w rozwiązywaniu codziennych problemów.

W gruncie rzeczy całość opiera się na bardzo prostym rozwiązaniu, a mianowicie technologii wykrywającej wagę, która w razie konieczności uruchomi system przesuwania śpiących osób na część łóżka z większą ilością wolnego miejsca. Niestety jak łatwo się domyślić, rozwiązanie to nie może być tanie, więc ostatecznie będziemy mieć raczej do czynienia jedynie z pokazem możliwości, a nie konsumenckim produktem, ale kto wie? :

Źródło: GeekWeek.pl/techspot/Fot. Ford

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy