Na ratunek klasykom! Nowy sezon Car S.O.S.

Co zrobić, gdy wartość sentymentalna auta jest większa niż rynkowa, właściciel nie jest w stanie sam zająć się jego naprawą, a my dobrze go znając, wiemy, że postawiony na nogi samochód doda mu skrzydeł? W takich sytuacjach najlepiej bezzwłocznie skontaktować się z ekipą Car S.O.S

Tim Shaw i Fuzz Townshend to pasjonaci motoryzacji, którzy swoje talenty postanowili wykorzystać w programie o iście charytatywnym charakterze. Jego bohaterowie to fani klasycznych aut, którzy z przeróżnych, czasem naprawdę poważnych, powodów nie są w stanie poświęcić czasu swoim cudom motoryzacji, przez co ich ukochane auta pokrywa kurz lub powoli zjada korozja.

Tim jest prezenterem radiowym i telewizyjny, który od dawna pasjonuje się wszelkiego rodzaju pracami inżynierskimi, uwielbia wyzwania związane z samochodami, a przy tym nie gardzi historiami z ckliwym zakończeniem. Jego kolega - Fuzz Townshend - pasjonuje się starymi samochodami od momentu, kiedy jako nastolatek zaczął pracować w warsztacie mechanicznym dla autobusów w Birmingham. Obaj panowie zrobią wszystko, by przywrócić do życia kultowe samochody, które zostaną im powierzone.

Reklama

W nowym sezonie, w ich ręce trafi m.in. Ford Cortina Mk1 GT należący do kolegi po fachu, byłego mechanika - George’a. Samochód był ukochany przez całą jego rodzinę, która cieszyła się nim przez  ponad 4 dekady. Niestety, gdy George zachorował na nieuleczalną chorobę płuc, jego plany odrestaurowania auta legły w gruzach.

Najbliższym George’a bardzo zależy, żeby mężczyzna mógł zobaczyć swój ukochany samochód w pełni sił, dlatego też decydują się wezwać naszą ekipę. Tim i Fuzz mają 3 tygodnie. Czy uda im się  skończyć pracę na czas i sprawić George’owi niespodziankę życia?

Któż z nas nie marzył o Porsche 911, jednej z największych ikon motoryzacji? Nie ma chyba bardziej rozpoznawalnego sportowego samochodu na świecie. Nawet największy laik motoryzacji zna sylwetkę tego wozu i dźwięk jego 6-cylindrowego silnika. Tim i Fuzz będą mieli przyjemność pochylić się również nad tym modelem. 

Gdy kilka lat temu w samochodzie spłonęła instalacja elektryczna, jego właściciel, Billy, z powodów rodzinnych musiał odłożyć sprawę naprawy auta na bok. Nigdy później nie zdołał już przywrócić maszyny do formy z czasów świetności. Dla żony Billy’ego naprawa samochodu zdaje się być najlepszym pomysłem na odwdzięczenie się za jego poświęcenie.

Tima i Fuzza czeka nie lada zadanie, samochód jest przeżarty przez rdzę i niemal rozpada się na kawałki. Przekonajcie się, czy uda im się poradzić z przeszkodami i - ku ogromnemu zaskoczeniu właściciela - dostarczyć samochód na tor wyścigowy Silverstone.

W nowym sezonie Car S.O.S. zobaczymy klasyki motoryzacji odmłodzone o lata, pot na czołach i mocno zakasane rękawy u naszych dzielnych chłopaków. Nie zabraknie też chwil wzruszeń, które - poza widokiem przepięknie odnowionych samochodów - będą chyba najlepszym wynagrodzeniem za starania i ciężką pracę Tima i Fuzza.

NA RATUNEK KLASYKOM

Od 21 kwietnia, o godz. 21:00, Tim Shaw i Fuzz Townshend pojawią sięna antenie National Geographic Channel w drugim sezonie popularnej serii "Car S.O.S.".materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama