10 przydatnych darmowych aplikacji dla systemu Android

Smartfony oraz tablety z systemem Android są sprzedawane wraz z pakietem aplikacji autorstwa Google. Jednak w sklepie Google Play znajdziemy szereg bardzo przydatnych i bezpłatnych aplikacji. Specjalnie z myślą o początkujących użytkownikach Androida wybraliśmy 10 najciekawszych darmowych aplikacji.

10 szalenie przydatnych i darmowych aplikacji, jakie warto mieć zainstalowanych na urządzeniu z Androidem
10 szalenie przydatnych i darmowych aplikacji, jakie warto mieć zainstalowanych na urządzeniu z Androidem 123RF/PICSEL

Menedżer urządzeń Android

Jposób na znalezienie zgubionego telefonu i tabletu. Jeśli zgubimy telefon, po uruchomieniu managera, urządzenie aktywuje alarm głosowy nawet wówczas, gdy ustawiliśmy wyciszenie. Z kolei jeśli telefon będzie poza naszym zasięgiem (np. z powodu kradzieży), będziemy mogli śledzić jego lokalizację z poziomu Google Maps w czasie rzeczywistym. Dodatkową funkcją będzie możliwość zdalnego usunięcia wszystkich informacji zapisanych w telefonie. Oprócz tego Android Device Manager zostanie wydany jako samodzielna aplikacja, dzięki czemu możliwe będzie zarządzanie kilkoma urządzeniami wyposażonymi w Androida jednocześnie.ASTRO File Manager

Z czasem pamięć urządzenia i karta microSD zapełniają się przeróżnymi plikami. Problemu nie ma ze zdjęciami, które zazwyczaj wyświetlane są w galerii. Ale co zrobić w przypadku, kiedy chcemy odnaleźć plik niewyświetlany przez interfejs urządzenia? Należy wówczas skorzystać z menadżera plików, czyli programu ASTRO File Manager, który wyświetla wszystkie foldery wraz z zawartością, znajdujące się na obu dyskach. Użytkownik może zobaczyć ich zawartość, kopiować ją do innych folderów lub usuwać, a nawet synchronizować z usługami Dropbox, Google Drive czy SkyDrive.

Evernote

Evernotemateriały prasowe

Evernote jest aplikacją dla osób, które przechowują wiele danych na różnych urządzeniach (komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie) i przestają sobie z nimi radzić. Program umożliwia robienie notatek, zdjęć, list rzeczy do zrobienia i synchronizowanie ich z zewnętrznym serwerem. Po zalogowaniu do swojego konta na każdym innym sprzęcie - np. komputerze stacjonarnym, użytkownik będzie miał do nich dostęp. Zapisane w ten sposób dane można umieszczać na profilu Facebook i Twitterze.

Google Camera/Aparat Google

Aparat Google działa jedynie na smartfonach oraz tabletach z systemem Android 4.4 KitKat. Kto ma nową wersję Androida, ten będzie mógł robić zdjęcia z rozmyciem soczewkowym, pozwalające uzyskać zdjęcia ze spłyconą głębią ostrości - jak na lustrzance. Najpierw robimy dwa zdjęcia, a potem możemy zmieniać głębię ostrości. Ta opcja pojawiła się w HTC One M8, Xperia Z2 oraz Galaxy S5. W przypadku Aparatu Google nie działa tak dobrze, jak na wspomnianych telefonach - ale przynajmniej nie musimy kupować nowego sprzętu. Prawdziwą sensacją jest opcja robienia zdjęć sferycznych z widokiem 360º. Wykonujemy serię kolejnych zdjęć, które zostaną zmontowane w jedno, wielkie zdjęcie otaczającej nas przestrzeni. Telefon wyznacza nam kolejne punkty, na które należy nakierować aparat, aby ten automatycznie wykonał zdjęcie. Proces robienia zdjęć i konwersji trwa nawet kilkanaście minut. Podobną techniką wykonujemy zdjęcia panoramiczne.

INTERIA Fakty, Wiadomości

Aplikacja INTERIA Fakty, WiadomościINTERIA.PL

Interia Fakty to najnowsze newsy, informacje, wiadomości i fakty z portalu Interia.pl. Znajdziesz w niej najważniejsze i najciekawsze  wiadomości z polski z zagranicy, wiadomości biznesowe, wiadomości sportowe, informacje ze świata motoryzacji, wiadomości ze świata nowych technologii, wiadomości ze świata gier, informacje ze świata muzyki i filmu oraz specjalne działy poświęcony informacjom dla kobiet oraz mężczyzn. W tej aplikacji nie brakuje również kategorii plotki oraz rozrywka. Oprócz wiadomości, newsów, informacji z wielu dziedzin w aplikacji znajdziesz też narzędzia: pogoda, notowania giełdowe (giełda), kursy walut (waluty), relacje z meczów piłkarskich na żywo, horoskop, repertuar kin.

Jakdojade.pl

Jakdojade.plmateriały prasowe

jakdojade.pl Aplikacja jakdojade.pl to idealne rozwiązanie dla osób korzystających z komunikacji miejskiej - szczególnie na terenie nieznanego miasta. Zawiera bowiem aktualne rozkłady jazdy i wyszukiwarkę połączeń - wystarczy podać miejsce, do którego chcemy się dostać, a program wytyczy dokładną trasę (działa w miastach w kilkunastu największych miastach, m.in.: Białystok, Bydgoszcz, Katowice (GOP), Kraków, Łódź, Poznań, Radom, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław).

Skype Po zainstalowaniu i zalogowaniu na  konto, do aplikacji zostanie przeniesiona lista kontaktów użytkownika. Można do nich bezpłatnie wysyłać wiadomości, dzwonić, prowadzić wideorozmowy oraz przesyłać zdjęcia, filmy i inne pliki. Wszystko to odbywa się za pośrednictwem połączenia internetowego poprzez WiFi lub sieć 3G. W tym drugim przypadku warto zadbać o pokaźny lub nielimitowany pakiet danych. Oprogramowanie zapyta użytkownika, czy ma łączyć się poprzez Skype’a czy standardowo - wykorzystując pakiet minut w ramach abonamentu lub kwoty doładowania. Częściowa alternatywa dla Skype to Whatsapp lub Viber. Swarm (i Foursquare)

Swarm materiały prasowe

Aplikacja przygotowana przez twórców popularnego Foursquare. Swarm ma być sposobem, dzięki któremu będziemy wiedzieć, którzy ze naszych znajomych znajduje się niedaleko nas i ma ochotę się spotkać. Natomiast Forsquare nadal pozostaje źródłem informacji, dzięki któremu dowiemy się, gdzie można zjeść coś dobrego, a gdzie wybrać się na kawę.

Tripadvisior 

Tripadvisor to fantastyczna aplikacja dla osób, które podróżują. Opierając się na ponad 150 milionach recenzji i opinii, otrzymujemy informacje o najlepszych miejscach, w których można się zatrzymać, dobrze zjeść i miło spędzić czas. Co ważne, Aplikacja oferuje również serię darmowych przewodników (można je również pobrać osobno - bez samej aplikacji) po najczęściej odwiedzanych miastach na świecie - od map i listy atrakcji na hotelach i restauracjach kończąc.

Yanosik

Yanosikmateriały prasowe

System Yanosik opiera się na wzajemnej współpracy pomiędzy kierowcami. W dużej mierze to od nich zależy liczba informacji znajdujących się w systemie, jak również ich aktualność. A chętnych do wzajemnego ostrzegania się jest coraz więcej. Zwiększona liczba pobrań przekłada się na kolejnych aktywnych użytkowników. Obecnie miesięcznie z Yanosika korzysta już ponad 600 tys. unikalnych użytkowników, którzy w ciągu miesiąca przejeżdżają łącznie ponad 200 mln km i przesyłają ponad 5 mln zgłoszeń o zdarzeniach na drodze.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas