Aplikacja CyanogenMod Installer została usunięta z Google Play

W sklepie Google Play była dostępna bardzo ciekawa aplikacja do rotowania i instalacji systemu CyanogenMod. GSMArena donosi, że Google stwierdził, iż program narusza zasady sklepu i aplikacja musiała zniknąć.

Wiele osób chciałoby mieć Paranoid Androida czy CyanogenModa, bo po prostu wiele dobrego o tych systemach słyszały. Jest też wiele materiałów wideo pokazujących potencjał, jaki drzemie w alternatywnych systemach. Firma tworząca CyanogenMod postanowiła ułatwić proces instalacji i udostępniła swoją aplikację, która jest banalnie prosta i można powiedzieć, że robi wszystko "za nas".

Jako argument przeciwko CM użyto stwierdzenia, że aplikacja zachęca użytkowników do utraty gwarancji. Niestety, taka jest polityka i zmiana oprogramowania równa się z utratą gwarancji. Choć w gruncie rzeczy aplikacja nie wyrządza szkody, to musiała zostać usunięta ze sklepu.

Reklama

Mimo że instalacja alternatywnego oprogramowania jest ogólnie bezpieczna, to można uszkodzić urządzenie podczas procesu instalacji. W rzeczywistości jeśli ktoś kieruje się instrukcją to wszystko powinno pójść jak z płatka.

Jest sporo osób, które boją się podejść do rootowania urządzenia i następnej instalacji oprogramowania. Dla nich więc powstała aplikacja CyanogenMod Installer, która sama pozbywa się bootloadera, rootuje urządzenie, rozprawia się z kernelem i instaluje system. Według twórców w dwa miesiące od udostępnienia program zainstalowano setki tysięcy razy.

Póki co CyanogenMod Installer jest kompatybilny z ograniczoną liczbą urządzeń i cały czas dostępny na stronie producenta.

Kamil Zawiślak

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy