CyanogenMod - do pobrania jako aplikacja z Google Play

CyanogenMod, oprogramowanie dla smartfonów opartych na systemie operacyjnym Android, które modyfikuje system Google, jest już dostępne do pobrania jako aplikacja z Google Play. CyanogenMod to alternatywa dla Androida, który nie jest aktualizowany przez producentów telefonów.

CyanogenMod - z którego korzysta już około 8 mln użytkowników - pozwala na to, co "zwyczajny" Android zabrania - na przykład na instalacje aplikacji na karcie pamięci, opcję przyspieszania sprzętowego telefonu, znacznie dalej idącą modyfikację interfejsu i tak dalej. Ale, co najważniejsze, CyanogenMod jest regularnie aktualizowany - coś czego nie można powiedzieć o Androidzie w wersji dla niektórych smartfonów.

Dotychczas instalacja tej modyfikacji wymagała rootowania (przeróbki) telefonu, a cały proces był skomplikowany. Pojawienie się aplikacji dla Google Play oznacza, że proces został znacznie uproszczony. Nadal jednak nie obędzie się bez osobnego instalatora dla systemu Windows.

Reklama

Lista urządzeń wspieranych przez CyanogenMod nie jest duża - znajdziemy na niej głównie Galaxy S II, III oraz S4, Note I, II oraz III. Galaxy Nexusy oraz HTC One (dokładna lista tutaj).

Aplikację można pobrać tutajINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy