Google usuwa ze sklepu aplikacje, które kradły dane logowania do Facebooka

Google w trybie ekspresowym usuwa ze sklepu Google aplikacje, które kradną dane do logowania do Facebooka - czytamy w serwisie Ars Technica. Usunięto już dziewięć aplikacji, które zostały zidentyfikowane przez firmę Dr. Web.

Według analiz dokonanych przez cyberekspertów, szkodliwe programy zostały pobrane przez 6 mln razy. Jak działają szkodniki? Aplikacje oszukują użytkowników, serwując im stronę internetową przypominającą logowanie do Facebooka. W rzeczywistości jest to podstęp mający na celu wyciągnięcie naszego loginu i hasła.

Sklep Google Play zawiera ponad trzy miliony aplikacji, z czego około 97 proc. stanowią darmowe programy. Podszywanie się pod popularne aplikacje (podobne nazwy) lub tworzenie fałszywych apek z popularnych kategorii jest niestety smutną codziennością w Google Play.

Reklama

Jak słusznie zauważa serwis Engadget, usunięcie szkodliwych aplikacji nie oznacza, że przestępcy zakończą proceder. Wystarczy stworzyć kolejne konto dla deweloperów i umieścić aplikacje ponownie w sklepie pod inną nazwą.

Aby zapobiec instalacji szkodliwego oprogramowania na swoim urządzeniu, eksperci zalecają zablokować możliwość instalacji aplikacji spoza urządzenia. Nie należy także instalować jakiegokolwiek oprogramowania z nieznanych źródeł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Play | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy