Apple Music już działa. Jak wyłączyć automatyczną subskrypcję?

Apple Music już działa. Każdy może wypróbować usługę za darmo przez trzy miesiące. Warto jednak widzieć, że po tym czasie przejdzie ona w tryb automatycznej subskrypcji. Jak się przed tym ustrzec?

Apple Music to nowy serwis do streamowania muzyki, konkurencja dla Spotify i Deezera. Znajdziemy w nim również internetowe radio nadające 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz sekcję społecznościową. Wszystko można wypróbować za darmo przez trzy miesiące.

Przed uruchomieniem darmowego okresu próbnego aplikacja ostrzeże nas o automatycznym przejściu w tryb płatnej subskrypcji, co kosztuje w Polsce 5 euro na miesiąc. Można jednak tego uniknąć, chociaż nie jest to wcale takie proste.

Reklama

W tym celu należy udać się do ustawień iTunes - najprościej poprzez ikonkę zlokalizowaną w górnym lewym roku okna aplikacji. Tam klikamy w "Pokaż Apple ID", a następnie - w dziale "Subskrypcje" - w przycisk "Zarządzaj". W kolejnym oknie wybieramy subskrypcje dla Apple Music, a w jeszcze kolejnym oknie odznaczamy automatyczne przedłużanie. To wszystko.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple Music | iPhone | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy