Google przyznaje, że Mapy dla iOS-a są lepsze niż te na Androida

Udostępnione niedawno Mapy Google’a na iOS szybko stały się wielkim hitem w App Store. Pojawiły się nawet głosy, że wersja dla urządzeń Apple’a jest lepsza od tej dla Androida. Ba, przyznaje to nawet sam gigant z Mountain View.

David Pouge, recenzując nowe mapy Google’a na łamach New York Timesa, powołał się na swoje tajemnicze źródła, według których przedstawiciele Google’a stwierdzili, że ich Mapy są lepsze na iOS-ie niż Androidzie. Jest to zasługa świeżego, lekkiego i minimalistycznego wyglądu aplikacji dla iPhone’ów i iPadów.

Można by się pokusić o pytanie - ale jak to? Androidowa wersja aplikacji jest w końcu dodatkowo zaopatrzona w tryb map offline oraz dedykowany tabletom interfejs. Okazuje się jednak, że tajemnicze źródło Pouga wspomniało, że te dodatki również pojawią się w Mapach Google’a na iOS.

Reklama

Warto zauważyć, że wraz z premierą Map Google’a w App Store pojawiło się także API Google Maps dla iOS-a. Dzięki temu deweloperzy mogą już teraz implementować w swoich aplikacjach mapy z Mountain View zamiast tych z Cupertino. Jak czytamy na oficjalnym blogu Google’a:

"SDK oferuje szybko ładujące się mapy wektorowe, pozwalające użytkownikom przełączać między widokami 2D i 3D oraz obracać i nachylać mapy dzięki prostym gestom. Deweloperzy mogą także zamienić widok map na taki, który będzie uwzględniał informacje  dotyczące korków drogowych oraz pozwalał zarządzać ustawieniem kamery w widoku 3D".

Nowe Mapy dla iOS-a dostępne są dla wszystkich za darmo w App Store. Co ciekawe, chwilę po ich wydaniu pozycja uplasowała się na pierwszym miejscu listy Top Free w każdym oddziale App Store’a, gdzie tylko została udostępniona.

Krystian Bezdzietny
komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Mapy Google | iOS | iPhone | iPad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy