iOS 9.2.1 już jest

Firma Apple udostępniła właśnie nową wersję oprogramowania iOS oznaczoną jako 9.2.1. Okazuje się, że może być ona istotna w kontekście starszych smartfonów.

iOS 9.2.1 poprawia błędy oraz bezpieczeństwo urządzeń. Ciekawe, że po aktualizacji starsze modele - szczególnie leciwy iPhone 4s - działają nieco szybciej, o czym donoszą użytkownicy z całego świata. Zmiana nie jest duża i dotyczy tempa uruchamiania się aplikacji, ale daje nadzieje na przyszłość. Dlaczego?

iOS 9 miał przyspieszyć starsze urządzenia po tym, jak bardzo spowolniła je "Ósemka". Apple został nawet oskarżony o celowość, aby poprzez pogorszenie działania poprzednich generacji nakłonić użytkowników do zakupu nowych. Brzmi to oczywiście dziwnie. Warto bowiem pamiętać, że iPhone 4s ma 5 lat i wciąż jest aktualizowany. Trudno, żeby kolejne wersje coraz bardziej zaawansowanego oprogramowania działały na nim tak samo dobrze, jak te sprzed 3 lat.

Reklama

Niemniej jednak najnowsza wersja - działająca nieco lepiej od poprzedniej - pozwala wierzyć, że jest nadzieja dla kultowego i cieszącego się wciąż niemałą popularnością iPhone’a 4s.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama