Office na iPada już jest

Plotki na temat Office'a dla iPada są niemal równie stare, co sam iPad. Czas oczekiwania dobiegł jednak końca, bo użytkownicy tabletów Apple mogą już pobrać pakiet biurowy Microsoftu z App Store.

Wczoraj w San Francisco odbyła się pierwsza konferencja Microsoftu, którą poprowadził nowy CEO - Satya Nadella. Tak jak oczekiwano, w czasie imprezy zapowiedział on długo oczekiwanego Office'a dla iPada, który wkrótce potem wylądował w sklepie z aplikacjami Apple. Cały pakiet został podzielony na trzy oddzielne aplikacje: edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel oraz edytor prezentacji PowerPoint.

Wszystkie aplikacje można pobrać za darmo, ale bezpłatne jest jedynie przeglądanie już istniejących dokumentów. Tworzyć je oraz edytować mogą natomiast wyłącznie subskrybenci usługi Office 365. Nie jest to tania przyjemność, bo subskrypcję dla użytkowników domowych Microsoft wycenił na 42,99 zł miesięcznie lub 429,99 zł rocznie.

Reklama

Na tym office'owe nowości się nie kończą. Gigant z Redmond postanowił także udostępnić całkowicie za darmo (przynajmniej do zastosowań niekomercyjnych) aplikację Office Mobile. Przypomnę tylko, że jest to mobilna wersja pakietu biurowego przygotowana z myślą o smartfonach z Androidem oraz iOS-em, która zadebiutowała w ubiegłym roku. Dotychczas z jej pełnej funkcjonalności korzystać mogły wyłącznie osoby subskrybujące usługę Office 365.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy