Sieć o takiej nazwie, może zablokować WiFi w iPhone’ach

Urządzenia amerykańskiego giganta technologicznego borykają się z kolejnym głośnym problemem. Jak się okazuje - połączenie z siecią o określonym identyfikatorze, może zepsuć moduł WiFi w iPhonie.

O problemie poinformował Carl Schou - założyciel Secret Club. Na swoim profilu Twitter opublikował on wiadomość, w której przestrzega użytkowników Apple, przed łączeniem się z siecią o danej nazwie. Mowa tu o występującym ciągu znaków "%p%s%s%s%s%". Próba dołączenia do takiej sieci, skutkuje natychmiastowym zablokowaniem wszelkich funkcjonalności związanych z WiFi. Schou udostępnił także film pokazujący, jak jego urządzenie automatycznie wyłącza Wi-Fi za każdym razem, gdy próbuje ponownie włączyć je w ustawieniach telefonu.

Reklama

Co ciekawe w rozwiązaniu problemu nie pomaga nawet ponowne uruchomienie urządzenia.

Na szczęście internauci szybko znaleźli rozwiązanie. Moduł WiFi można odblokować poprzez twardy reset ustawień sieciowych iPhone’a. By to zrobić należy wejść w ustawienia telefonu, w zakładce ogólne zaznaczyć opcję "resetuj", a następnie zresetować ustawienia sieciowe. Urządzenie poprosi o ponowne skonfigurowanie iPhone’a, po jego ponownym uruchomieniu. 

Na obecną chwilę nie wiadomo, czy Apple samodzielnie załata problem. Jeśli jednak tak się stanie, to poprawka dotrze do użytkowników najwcześniej przy okazji kolejnej aktualizacji iOS. 

Oglądaj najnowsze promocje i planuj zakupy z ding.pl  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone | WiFi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy