YouTube Capture - nowa aplikacja Google'a na iOS

Udostępniona niedawno aplikacja YouTube dla systemu iOS to niejedyna nowość Google’a w App Store. Pojawiła się aplikacja YouTube Capture na iPhone’a, dzięki której użytkownicy mogą z łatwością udostępniać filmiki w serwisie YouTube.

Podczas pierwszego uruchomienia programu trzeba się zalogować na swoje youtube’owe konto. Program automatycznie połączy je z innymi usługami Google’a (np. Google+) i będzie gotowy do użytku.

Aplikacja pozwala określić rozdzielczość rejestrowanego materiału. Użytkownicy iPhone’ów 5 będą zawiedzeni, ponieważ dostępne są wyłącznie opcje 480p oraz 720p. Na otarcie łez pozostają dwie bardzo fajne funkcje: automatyczna stabilizacja obrazu oraz jednokrokowa optymalizacja kolorów. Możliwe jest także przycinanie filmików oraz udostępnianie wideo w tle.

Reklama

Interesującą funkcją YouTube Capture’a jest domyślnie włączona blokada widoku horyzontalnego. Dzięki niej użytkownicy są zmuszeni do rejestrowania wideo w trybie poziomym. Jest to znak ze strony Google’a, że filmiki w trybie pionowym nie są mile widziane na YouTubie.

YouTube Capture sprawuje się doskonale. Nie jest przeładowana funkcjami, działa szybko, a jej interfejs jest idealnie dopasowany do innych aplikacji Google’a dla systemu iOS. Można by co prawda dodać znaną z Qika możliwość streamingu na żywo, ale na to pewnie jeszcze przyjdzie czas. Jeżeli z jakiegoś powodu nie odpowiada Wam systemowe udostępnianie filmików na YouTubie z iOS-a, to powinniście skorzystać z YouTube Capture. Jest dostępna za darmo w App Store.

Prace nad wersją dla Androida trwają.

Krystian Bezdzietny
komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: iOS | aplikacja | Google | YouTube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy