10 aplikacji dla doświadczonych użytkowników smartfonów

Chcesz w ciekawy sposób zmienić funkcjonowanie swojego smartfona? Przedstawiamy kilka aplikacji, które mogą być nie lada gratką dla doświadczonych konsumentów oraz znacznie uatrakcyjnić pracę naszych telefonów.

Z badań przeprowadzonych przez Analysys Mason w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii oraz USA wynika, że czas poświęcony na korzystanie ze smartfonów wzrósł z 95 na 195 minut. Niewątpliwie smartfony stały się dla nas nieodłącznym narzędziem codziennego użytku. Chociaż już fabrycznie wyposażone są w wiele przydatnych aplikacji, to warto zwrócić uwagę na te, które ułatwią nam pracę, a przede wszystkim zaoszczędzą czas oraz w ciekawy graficznie sposób zmienią nasz telefon. Extremetech przestawia kilka interesujących programów, które ułatwią nam korzystanie oraz spersonalizują nasze urządzenia.

Reklama

System Monitor

Aby dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania systemu oraz monitorować jego codzienny przebieg, warto zainstalować System Monitor. To co wyróżnią tę aplikację, to ładny interfejs. Dzięki swojej przejrzystości, zastosowaniu wykresów oraz ciekawej szacie graficznej, umożliwia łatwe i przyjemne korzystanie z aplikacji. Dużym ułatwieniem jest możliwość monitorowania systemu podczas korzystania z innych programów.

Tasker

Tasker jest aplikacją, która jeszcze bardziej zautomatyzuje nasz smartfon, a tym samym zaoszczędzi nasz czas. Pozwala na zaprogramowaniu telefonu w taki sposób, aby sam wykonywał zadania, które do tej pory robiliśmy ręcznie. Przykładowo, możemy włączyć tryb oszczędzania energii w momencie, w którym idziemy spać. Wpisując daną komendę telefon zrobi to za nas automatycznie, codziennie o określonej godzinie.

Unclouded

Użytkownicy, którzy często korzystają z chmury mogą teraz łatwo przeglądać wszystkie pliki w jednym miejscu. Aplikacja Unclouded obsługuje Dropbox, Google Drive, onedrive, BOX i MEGA. Pozwala na wyszukiwanie plików, ich przeglądanie oraz usunięcie dublujących się dokumentów. Co więcej, wszystko to można wykonać w trybie online, po zsynchronizowaniu plików.

Root Explorer

Root Explorer pozwala na dostęp do całego systemu oraz bazy danych, szczególnie dla użytkowników z zrootowanym telefonem. Dzięki tej aplikacji, możemy zmienić ustawienia systemu, np. usunąć niepotrzebne preinstalowane aplikacje. Jest to bardzo przydatna rzecz dla osób, które chcą zwiększyć szybkość swojego telefonu.

Nova Launcher

Aby lepiej spersonalizować swoje urządzenie, warto zwrócić uwagę na aplikację Nova Launcher. Program ten umożliwia zarządzanie ekranem głównym, pulpitami, dockiem i listą aplikacji, a także większe możliwości pod względem widgetów. Pozwala również na wyświetlanie ilości powiadomień bezpośrednio przy ikonkach aplikacji np. liczbę nieprzeczytanych wiadomości na poczcie Gmail.

Better Open With

Koleją ciekawą aplikacją jest Better Open With. Dzięki nim mamy większą możliwość wyboru obsługujących aplikacji. Program pokazuje listę dostępnych opcji i co ważne, po dokonaniu wyboru, można dokonać zmiany.

AirDroid

AirDroid jest aplikacją polecaną przez wiele stron poświęconych technologiom. Dzięki niej można bezprzewodowo zarządzać swoim smartfonem za pośrednictwem Windowca Maca lub internetu. Tym samym użytkownicy mają możliwość szybszego przesyłania plików, oraz korzystania z aplikacji na ekranie komputera.

Flynx

Alternatywą dla przeglądarek na Androida może być Flynx umożliwiający ładowanie linków i artykułów w tle, nie przerywając korzystania z innej aplikacji. Co więcej, pozbywa się reklam dzięki czemu dane ładują się o wiele szybciej. Ponadto widok jest bardzo przejrzysty, co pozwala skupić się na tym, co dla nas najistotniejsze.

IFTTT

IFTTT współpracuje z ponad 360 aplikacjami i pomaga zapanować nad siecią oraz wybrać to, co dla nas najważniejsze. Aplikacja przykładowo odczytuje nasze położenie i automatycznie wycisza telefon, gdy jesteśmy w pracy. Pozwala to przekazać aplikacji wiele powtarzających się czynności, które teraz nasz smartfon, może wykonywać automatycznie za nas.

Pushbullet

Pushbullet pozwala na zaoszczędzanie czasu, gdy korzystamy równocześnie z komputera i telefonu. Po zainstalowaniu aplikacji mamy możliwość przeglądania smsów i korzystania z telefonów wykorzystując z monitora komputera. Dzięki temu nie przegapimy żadnego powiadomienia oraz nie musimy dzielić naszej uwagi między telefonem a komputerem. Jest to duża wygoda dla osób, które chcą być zawsze na bieżąco.

Podsumowując

Wiele z tych aplikacji znacznie usprawnią pracę smartfonów i zaoszczędzą nasz czas. Są ciekawym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i chcą w interesującej sposób spersonalizować swój telefon. Dla mniej doświadczonych użytkowników są natomiast ciekawym rozwiązaniem codziennej pracy ze smartfonem.

Monika Szczurowska

Mobileclick.pl.
Dowiedz się więcej na temat: aplikacje na Androida

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama