Android L zadebiutuje jako Lollipop?

27 września Google świętowało swoje 16 urodziny. Firma, która wyrosła na autorskiej wyszukiwarce oferuje dziś dziesiątki produktów. Od poczty elektronicznej po mobilny system operacyjny napędzający setki milionów urządzeń na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że przy okazji urodzin zasugerowano jak będzie nazwana kolejna wersja Androida.

Podczas czerwcowej konferencji Google I/O ujawniono szczegóły dotyczące system Android L. Od tamtego czasu spekuluje się jaki przydomek otrzyma następca KitKat'a. Nazwy kolejnych wersji Androida w ostatnich latach nawiązywały do słodkości - był piernik (Gingerbread), plaster miodu (Honeycomb), lodowa kanapka (Ice Cream Sandwich), żelek (Jelly Bean) oraz wspomniany już baton KitKat. Co teraz?
 
Z okazji 16 urodzin Google na profilu Google+ pojawił się wpis z prostym, animowanym obrazkiem. Nie ma w nim nic nadzwyczajnego - zwykły tort urodzinowy. Uwagę przykuwa jednak jeden szczegół. Na torcie zamiast świeczek znajdują się lizaki. Być może jest w tym ukryty przekaz ujawniający nazwę kolejnego Androida - Lollipop. Warto przypomnieć, że wcześniejsze przecieki sugerowały inną nazwę, która nawiązuje do słodkiego deseru Lemon Meringue Pie lub Lime Meringue Pie.
 
Wspomniany obrazek możecie zobaczyć poniżej.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy