Reklama

Cortana już wkrótce będzie mówić po polsku

Cortana to zdecydowanie jedna z najciekawszych nowości, jakie zostały wprowadzone wraz z Windows Phone 8.1. Cieszyć powinno więc, że już wkrótce asystent głosowy Microsoft będzie dostępny także w Polsce.

Usługa Microsoftu początkowo dostępna była tylko na rynku amerykańskim, ale wraz z Update 1 dla Windows Phone 8.1 trafiła do kolejnych krajów. Użytkownicy w Wielkiej Brytanii dostali betę Cortany, która wspiera tamtejsze dialekty, a edycja alfa została udostępniona w Kanadzie, Australii i Indiach. Pojawiła się nawet chińska wersja usługi, która nosi nazwę Xiao Na. Teraz pora na kolejne rynki, w tym polski.
 
Sylwester Salek na Twitterze poinformował, że Cortana już wkrótce będzie mówić również po polsku. Zamieścił on także kilka zrzutów ekranu, które mają potwierdzać jego słowa. Asystent na naszym rynku ma zadebiutować wraz z Update 2 dla Windows Phone 8.1 (znane też jako GDR2). Do użytkowników Preview for Developers trafi 8 października.
 
Oznacza to, że wielkimi krokami zbliżają się finalne testy polskiej wersji Cortany. Można spodziewać się, że jeżeli przebiegną one pomyślnie, asystent głosowy MS wraz z kolejną aktualizacją oficjalnie zadebiutuje na naszym rynku. Update ten zostanie udostępniony najprawdopodobniej pod koniec roku lub na początku 2015 roku. Można spodziewać się również, że usługi Bing na naszym rynku zostaną wkrótce rozszerzone.

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy