iOS 7 będzie podobny do Windows Phone?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w sieci pojawiło się sporo dyskusji na temat tego, czy nowy system operacyjny od Apple będzie podobny do wcześniejszych wersji, czy może jednak zerwie z tradycją i zapoczątkuje nowy trend. Ostatnie doniesienia o wiele bardziej przychylają się do drugiej opcji.

Informacje pochodzą z serwisu 9to5Mac, który pisze, że "osoby mające styczność z iOS 7 twierdzą, iż jest on bardzo, bardzo płaski". Podobno nowy system korzysta z dorobku Windows Phone 8, który przetarł już szlaki swoim kafelkowym wyglądem. Według raportu "płaskość" eliminuje niepotrzebne tekstury i rozmaite ozdoby, które aktualnie królują w iOS. Dzięki temu system ma być bardziej przejrzysty i łatwy w obsłudze. 


Pomimo zmiany wyglądu, użytkownicy nie będą musieli uczyć się go na nowo. Wszystko ma pozostać proste i intuicyjne. Wraz z menu zmieni się wizualizacja poszczególnych aplikacji, pojawi się również przemodelowany zestaw ikon.

Pytanie tylko, czy użytkownicy, którzy od lat korzystają z iOS będą chcieli przerzucić się na tak drastycznie odmieniony system? Oczywiście powyższe informacje należy traktować w kategoriach plotek. Apple nie wypowiedziało się w tej sprawie.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iOS | Windows Phone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy