Samsung nie będzie musiał aktualizować starszych smartfonów

Od kilku miesięcy w holenderskim sądzie toczyła się sprawa Samsunga, która finalnie miała zakończyć się zmuszeniem koreańskiego producenta do aktualizowania swoich urządzeń przez dłuższy okres czasu. Samsung wygrał jednak całą sprawę i ograniczenia nie zostaną na niego narzucone.

Gdzie więc tkwi problem? Samsung jest jednym z największych producentów urządzeń z Androidem oraz firmą, która sprzedaje każdego roku mnóstwo smartfonów. Nie wszystkie z nich mogą jednak liczyć na długoterminowe wsparcie oraz aktualizacje bezpieczeństwa i samego oprogramowania. Pozew dotyczył również spóźniania się z dostarczaniem do użytkowników aktualnych poprawek bezpieczeństwa. Jak zareagował Samsung?

Firma zagwarantowała, iż przynajmniej na terenie Holandii użytkownicy będą mogli liczyć na dwa lata regularnych aktualizacji od momentu kupienia smartfona z logiem Samsunga. Po stronie Koreańczyków stanął sąd i wygląda na to, że nikt nie będzie w stanie zmusić giganta do tego, aby zmienił swoją politykę dotyczącą aktualizacji. Pierwotnie osoby pozywające Samsunga walczyły o to, aby firma zobowiązała się do co najmniej czteroletniego okresu wsparcia dla wszystkich sprzętów.

Reklama

Podczas całego procesu Samsung miał również dostarczyć odpowiednie dowody wskazujące na to, iż aktualizuje on swoje urządzenia w terminie oraz pracuje nad tym, aby przyspieszyć proces wdrażania poprawek i dużych uaktualnień.

Można podejrzewać, że opisywany wyżej pozew nie będzie ostatnią tego typu sprawą, która dotknie Samsunga w najbliższym czasie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama