Subway Train Game - uważaj na tę aplikację

System Android nie uchodzi za najbezpieczniejszą platformę, co z premedytacją wykorzystują autorzy aplikacji. Ostatnio w Google Play pojawiła się gra wymagająca podejrzanie dużo zezwoleń.

Subway Train Game już samą nazwą wzbudza podejrzenia. Nawiązuje do innej, dość popularnej gry - Subway Surfers. Podczas instalacji aplikacja prosi o dostęp do wbudowanego mikrofonu, by móc rejestrować dźwięk, do aparatu oraz do GPS w celu dokładnej geolokalizacji. Całkiem sporo, jak na grę, która w rzeczywistości polega na układaniu puzzli. 

Jakby tego było mało, gra łamie zasady obowiązujące w Google Play, wyświetlając reklamy zarówno na górnej, jak i dolnej belce. Link do strony producenta przekierowuje natomiast na główną stronę Facebooka.
 
Subway Train Game w niecały miesiąc zostało pobrane przez ponad milion osób - spora część z nich jest niezadowolona z jakości gry, wyrażając swoje opinie bezpośrednio na karcie aplikacji w Google Play. Przed jej pobraniem warto się dwa razy zastanowić, chociażby ze względu na podejrzany dostęp do mikrofonu i aparatu.

Reklama


Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Google Play
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy