Windows Phone prawie najpopularniejszym systemem… w Ameryce Łacińskiej

Podczas gdy większość europejskich i amerykańskich użytkowników smartfonów nie chce nawet spojrzeć w stronę Windows Phone, system ten znajduje swoich entuzjastów w innych częściach świata. Okazuje się bowiem, że w Ameryce Łacińskiej jest on drugim pod względem popularności systemem wśród posiadaczy telefonów komórkowych. Czy jest to jednak powód do świętowania?

Według informacji opublikowanej przez Microsoft, Windows Phone w drugim kwartale bieżącego roku zanotował wzrost rzędu imponujących 12 proc. Aktualnie jest systemem numer dwa w takich krajach, jak Meksyk, Kolumbia czy Peru. Trzecie miejsce piastuje w Argentynie, Brazylii oraz Chile. Dzięki temu gigant Redmond może się pochwalić drugą pozycją pod względem popularności systemów mobilnych w Ameryce Łacińskiej. 

Co przyczynia się do takiego stanu rzeczy i dlaczego sytuacja nie wygląda podobnie np. w Europie? Przede wszystkim zamożność tych krajów. Państwa Ameryki Łacińskiej są ubogie i nie każdy może sobie pozwolić na smartfona. "Ci, którzy się decydują, w większości przypadków wybierają tanią Nokię Lumię 520, choć nie brakuje również użytkowników Lumii 920" - mówi Liliana Gonzalez odpowiedzialna za Windows Phone w Microsofcie.

Jak widać, Nokia wraz z Microsoftem potrafią znaleźć swoją niszę. Rynek Ameryki Łacińskiej dopiero się rozwija i z pewnością jest tam jeszcze duże pole do popisu dla tych firm.

Reklama

Z jakim systemem telefon wybrać?

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Windows Phone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy