Sztuczna inteligencja stworzyła graficzne koncepcje dla Muzeum Przyszłości

Muzeum Przyszłości w Dubaju poprosiło sztuczną inteligencję o stworzenie na nowo struktury obiektu. W rezultacie uzyskali cztery koncepcyjne grafiki mające pokazać, jak mogłoby wyglądać Muzeum: „centrum innowacyjności i kreatywności we wszystkich światach".

W Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znajduje się Muzeum Przyszłości, które ma na celu udostępnienie przestrzeni wystawienniczej dla różnego rodzaju ideologii futurystycznych. Zobaczyć w nim można nowoczesne technologie i zobrazowane idee służące w zamyśle przyszłości ludzkości.  

Futurystyczne przedstawienie Muzeum

Skutkiem zapytania sztucznej inteligencji o przeprojektowanie są cztery grafiki, które przyciągają wzrok nie tylko swoją barwnością, ale również niezwykłym połączeniem futurystycznej wizji z tradycyjnymi rozwiązaniami

Reklama

Pierwszy obraz przedstawia strukturę przypominającą planetę, wokół której rozmieszczone są mniejsze obiekty, orbitujące wokół niej. Nadaje to kosmicznego charakteru Muzeum. 

Na drugim obrazie na pierwszy plan wysuwa się sylwetka wieloryba, który przepływa przez strukturalną obręcz, natomiast odcienie dominujące na grafice przywodzą na myśl estetykę oceanów.

Trzeci obraz skupia się na motywach roślinnych. Pnącza wychodzące z ziemi tworzą strukturę otulająca Muzeum Przyszłości. W tle natomiast przelatuje ptak, co sugeruje ukłon w stronę przyrody

Czwarty obraz zmienia koncepcję okręgu w kwadrat, co nadaje nowego wymiaru całości. 

Sztuczna inteligencja rozwija się w niewiarygodnym tempie. Zaraz po Chad GPT 3.5 dostaliśmy aktualizację 4.0, która daje nowe możliwości w tworzeniu treści i grafik. Budzi to również obawy dotyczące rynku pracy i zastąpienia ludzi sztuczną inteligencją.  

Jednak pozytywne aspekty stworzenia AI zachęcają do tworzenia coraz to doskonalszych wersji, a w konsekwencji do powstania ogólnej sztucznej inteligencji, mającej takie same możliwości jak ludzie.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dubaj | Amnesty International
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy