W Tokio otwarto pierwsze na świecie cyfrowe muzeum sztuki

Kraj Kwitnącej Wiśni słynie na całym świecie z niesamowitych technologicznych dziwactw. W Tokio właśnie powstało kolejne, a jest nim pierwsze na świecie cyfrowe muzeum sztuki.

W Mori Building Digital Art Museum: teamLab Borderless na zwiedzających czekają instalacje prezentujące ultra-nowoczesną sztukę opartą na najnowocześniejszych zdobyczach techniki. Pomysłodawcami i i realizatorami tego wspaniałego przedsięwzięcia są artyści z rodzimego kolektywu TeamLab.

Ideą tego futurystycznego muzeum jest wykreowanie niespotykanych nigdzie indziej doświadczeń odbieranych przez gości wszystkimi zmysłami i zanurzenia ich w realiach kompletnie innej rzeczywistości.

Muzeum cieszy się tak gigantyczną popularnością, że na wejście do niego trzeba czekać wiele godzin, ale naprawdę warto, bo doznania są nie do opisania.

Reklama

Instalacje multimedialne i interaktywne rozmieszczono na powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych. Niezwykły świat został stworzony z pomocą 520 komputerów i 470 projektorów.

Zwiedzający mogą przemieszczać się w dowolnym kierunku, słuchać, czuć zapachy, dotykać, a nawet wejść z nimi w interakcję.

Jak zapewniają władze Mori Building Digital Art Museum, każda wizyta w ich obiekcie nie nie jest taka sama. Instalacje bezustannie się zmieniają, a podziwiając je, za każdym razem dostrzegamy w nich zupełnie inne szczegóły.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Mori Building Digital Art Museum

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy