Zobacz, jak historyczne postacie zostały ożywione za pomocą sztucznej inteligencji [FILM]

Ostatnimi czasy coraz częściej wykorzystuje się zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego do ożywiania znanych osób z przeszłości lub odświeżania słynnych obrazów. Efekty po prostu zachwycają.

Zobacz, jak historyczne postacie zostały ożywione za pomocą sztucznej inteligencji [FILM]
Zobacz, jak historyczne postacie zostały ożywione za pomocą sztucznej inteligencji [FILM]Geekweek - import

Nie panikujcie, gdy obrazy zaczną się poruszać. Spec od sztucznej inteligencji i artysta w jednym z kanału Mystery Scoop na serwisie YouTube postanowił stworzyć wraz ze swoją ekipą fotorealistyczne wersje słynnych postaci z obrazów. Trzeba przyznać, że efekt zapiera dech w piersi.

Wśród historycznych osobistości znalazła się: Anne Boleyn (ok. 1501 - 1536), królowa Anglii i Irlandii oraz druga żona króla Henryka VIII, Anna Kliwijska (1515-1557), królowa Anglii i czwarta żona króla Henryka VIII, Królowa Anglii Elżbieta I (1533 - 1603), córka króla Henryka VIII i Anny Boleyn oraz Abraham Lincoln (1809 - 1865), 16. prezydent USA.

W przyszłości możemy oczekiwać możliwości ożywienia cyfrowego wszystkich osób z obrazów, jakie tylko sobie zapragniemy. W galeriach sztuki zastaniemy tylko ekrany OLED, na których będą wyświetlane fotorealistyczne i zanimowane postaci. Taka forma podróży w przeszłość szczególnie powinna przypaść do gustu młodzieży. W końcu ruchomy obraz jest bardziej interesujący od statycznego.

Dzięki najnowocześniejszym algorytmom uczenia maszynowego i precyzyjnym mikroskopom 3D niedawno udało się stworzyć gigantyczny obraz Dziewczyny z perłą. Powstał on z aż 9100 połączonych ze sobą zdjęć, które wykonał mikroskop 3D zbudowany przez firmą Hirox. Cyfrowe dzieło holenderskiego malarza można podziwiać w kosmicznej rozdzielczości na stronie firmy (). Przybliżanie działa tam bardzo płynnie i można zapoznać się z każdym interesującym nas szczegółem w trójwymiarze.

Źródło: GeekWeek.pl/Mystery Scoop / Fot. Mystery Scoop

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas