Reklama

Apple patentuje technologię magazynowania energii z elektrowni wiatrowych

Apple opatentował system przechowywania energii z elektrowni wiatrowej w postaci ciepła. Na czym to polega i dlaczego amerykański gigant interesuje się tak nietypowymi rozwiązaniami?

Elektrownie wiatrowe produkują tym więcej energii, im silniej wieje wiatr. Czasami stosuje się rozwiązania polegające na magazynowaniu nadwyżek w bateriach. Apple ma jednak zupełnie inny pomysł. Amerykański twórca iPhone’a zamierza magazynować te nadwyżki w postaci ciepła.

Kluczem do sukcesu jest system dwóch cieszy. W pierwszej ciepło powstaje na skutek tarcia łopatek. Wymiennik ciepła przenosi je do drugiej cieszy, doprowadzając ją do wrzenia, a to napędza turbinę parową. Natomiast kiedy nie ma wiatru, ciepło zmagazynowane w pierwszej cieczy może spowodować dokładnie to samo, bez udziału turbiny wiatrowej.

Reklama

Apple słynie z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, ale dotyczą one przede wszystkim elektrowni słonecznych. Trudno powiedzieć dlaczego producent opatentował opisaną wyżej technolgię.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy